VŠECHNY ČLÁNKY

Open pohár ČSA U11

V prvním červencovém víkendu jsme se vydali na hřiště Joudrs, abychom se zúčastnili Open poháru ČSA U11 jako doplňkové soutěže. V krásném slunečném dni jsme jako první odehráli zápas proti týmu Snails Kunovice. I přes rozpačitý začátek na pálce, která se ale s každou směnou zlepšovala, jsme bezchybnou hrou v poli, kde byly k vidění pěkné zákroky (jako například chycený luft Dana Kincla v levém zadním poli z odpalu po čáře ke třetí metě) dokázali zvítězit 8:1.

Před druhým zápasem jsme absolvovali dovednostní soutěže Clash of Skills, které zahrnovaly běh na první metu, předklon, hod basketbalovým míčem z místa, skok z místa a opičí dráhu.

Zápas s Joudrs A byl z těch, kvůli kterým stojí za to hrát baseball. Od začátku se dařila jak hra v poli, tak i pálka. Až do šesté směny byl zápas vyrovnaný a skončil 3:3. Následovala zkrácená hra s běžcem na druhé metě. Soupeř odskočil o dva body a nám se v dohrávce podařilo uspět pouze jednou. Sice jsme prohráli 4:5, ale atmosféra byla úžasná. Diváci fandili, hráči bojovali a všichni si zápas opravdu užili.

Třetím soupeřem ve skupině bylo Tempo, které jsme přehráli 13:0 a získali tak druhé místo ve skupině. Protože do semifinále postupovali pouze první místa ve skupinách čekalo nás ještě čtvrtfinále s Beavers Chomutov.

Na hráčích již byla znát únava z dlouhého hracího dne. Sice byly vidět pěkné odpaly i hra v poli, ale přesto jsme se dopustili několika chyb v útoku i v obraně, které nás stály vítězství a výsledek 3:6 nás poslal do bojů o 5.-8. místo.

Neděle nás opět přivítala ideálním baseballovým počasím. A stejně krásné byly výsledky. V prvním zápasu s Tempem Praha jsme zvítězili 8:1 rozdílem a měli tak více času na přípravu k odvetě se Snails Kunovice. Hráli jsme opět na hřišti A, na kterém opět diváci vytvořili skvělou atmosféru. Postupně jsme soupeře přepálili a bezchybná hra v obraně nás posunula k výsledku 14:4 a celkovému 5. místu na turnaji.

Po několika nezdařených zápasech v regionálním přeboru U11 dal tento turnaj našim hráčům opět radost ze hry, z vítězství a samozřejmě i poučení z proher. A i hráči, kteří běžně regionální soutěž nehrají, si zde vyzkoušeli své dovednosti.