VŠECHNY ČLÁNKY

PITCHING CAMP 2020

O uplynulém víkendu za našimi nadhazovači přijeli reprezentanti hrající v Německu v rámci svého projektu Svět baseballistů. Jan Tomek a Tomáš Ondra (úřadující mistr Evropy do 23 let), reprezentanti ČR hrající za Regensburg, připravili kemp, který byl rozdělen do dvou dnů - pátek a sobota.

Pátek 14.2.2020 Nadhazovači začali rozcvičkou a rozházením přímo pro ně určenou. Nejdříve z kolen přes zablokované nohy došli až k házení bokem s různými variantami přenášení váhy. Muži nastoupili na kopec, kategorie U15 házela na kratší vzdálenost při drillu zvaným spot drill - trénink umisťování nadhozu. Poté se nadhazovači rozdělili do dvou skupinek. Jedna šla trénovat pickoffy, druhá shadowdrilly - rozfázování hodu na prázdno. Po vystřídání skupinek si kategorie U15 zkoušela házet točku.

Druhý blok následoval v posilovně, kde si nadhazovači vyzkoušeli jak silové, výbušné cviky, tak balanční cviky. Celý blok trval dvě hodiny, ne všichni stihli všechny cviky, ale hlavní je, že je viděli a ví, na čem doma pracovat.

Sobota 15.2.2020

Ráno odstartovala kategorie U11 s U13 stejně jako předchozí den U15. Po rozházení následovala cvičení s medicinbaly a po nich atletické agility. Na konci si kluci ještě pořádně zaposilovali a jednotku ukončili sprinty.

Kategorii U11 vystřídali U15. Začalo se drilly na dotahování pohybu za pomocí ručníků. Následovaly je bullpeny z kopců a jednotku ukončily cviky s malými medicinbaly. Jak je zvykem, nechybělo ani řádné protažení. Celý kemp kluci zakončili celkovým zhodnocením a zpětnou vazbou.

Jak bys zhodnotil nadhazovací kemp? "Pomohl nám dosáhnout kousku, který nám chyběl, abychom rozšířili další dovednosti - abychom zdokonalili točku, pohyb (kdy získává sílu). Určitě jsme se inspirovali do dalších tréninků. Otevřelo nám to další cestu k zdokonalení" hodnotí kemp Petr Baroch.

Míša Čurillová