VŠECHNY ČLÁNKY

Otevření nové budovy

Kladenský baseballový a softballový klub Miners slaví v letošním roce 30 výročí své existence. Během uplynulých 30ti let prošel klub několika vzestupy a pády. Byla doba, kdy zcela chyběli hráči některých dětských kategorií, ale také doba, kdy odchovanci pravidelně nastupovali za republikovou reprezentaci.

V posledních letech zažívá klub velmi rušné období. Hráčská základna vzkvétá, týmy jednotlivých kategorií získávají na republikových turnajích stále významnější pozici a hráči hostují v dalších republikových týmech. Určitě také díky tomu došlo konečně k naplnění několikaletého jednání se zástupci města Kladna a Středočeského kraje a Miners dostali ke 30. narozeninám dárek jak se patří. Zcela novou budovu zázemí, které umožní konečně důstojně naplnit potřeby, které baseball a softball má.

Slavnostního otevření se účastnili zástupy města Kladna i Sředočeského kraje, vedení klubu Miners a samozřejmě také hráči a trenéři i fanoušci, kteří se mohli do budovy poprvé podívat a prohlédnout nové prostory.

Hráči doposud obývali ruiny předchozí budovy, která zbyla po fotbalovém klubu. Nyní budou mít k dispozici klubovnu, sociální zařízení a sprchy i malou posilovnu. V budově bude také administrativní prostor a malý sklad materiálu. Klub se stal během uplynulých 30 let v Kladně již zavedeným sportem a také díky veřejným klubovým aktivitám jako jsou nábory, umožňující dětem vyzkoušet baseball a softball nanečisto, nebo účast na populární akci Léto kladenských dětí, je o něj stále větší zájem.

Otevření nové budovy je prvních krokem v rámci plánovaného projektu nového baseballového a softballového areálu, který by v Kladně mohl vzniknout. Umožnil by konání republikových i mezinárodních turnajů, zatím je však jen "na papíře". Miners doufají, že k realiizaci dalších kroků, dojde co nejdříve.

Přejeme Miners ke třicetinám mnoho sportovních úspěchů a zdaru.