VŠECHNY ČLÁNKY

Červnové skvělé úspěchy našich U8 a U9

Vítězství v Poháru Praotců v Roudnici nad Labem (13. června)

13. června jsme si přivezli pěkný úspěch od Labe. Naši mladší žáci postupovali krok za krokem v turnaji a zdolávali jednoho soupeře za druhým. Nejprve Joudrs Orange, pak Joudrs Grey, následně si poradili v semifinále s domácími Praotci a vše zakončili skvělým výkonem ve finále proti Berounským Piraním.

Ve finále předvedli bez přehánění zatím nejhezčí hru, kterou jsme od nich doposud viděli. Po neslavné první směně, kdy nám Beroun utekl na 4 : 0, se naši borci neskutečně zvedli, dokázali stav otočit, v dalších směnách po kouskách přidávali body a soupeři už nedali šanci. Sešlo se všechno, jak má být. Skvělé odpaly, agresivní běh po metách a nádherné akce v obraně.

Máme ze zlepšování našich mladých velkou radost. Je na nich vidět, jak rostou zápas od zápasu. V dovednostech i sebevědomí. Postupně se stávají rovnocenným soupeřem především našim tradičním silným soupeřům z Prahy – Tempu, Eagles i Kotlářce. Takže gratulace!

A další skvělý úspěch! Odmakané vítězství U8 ve Stříbrném First cupu (27. června)

Roudnické povětří nám asi svědčí. Severozápadní skupina First cupu se konala právě zde a my se jeli popasovat se soupeři v tomhle silně obsazeném turnaji (Praotci Roudnice, Eagles, Sabat, Tempo a my).

Na úvod naše osmičky sebevědomě vstoupily do turnaje vítězstvím nad domácími Praotci 25 : 4. Následně však narazily, podle našeho mínění, na nejlépe v obraně hrající družstvo – Eagles. I když se zápas jevil poměrně vyrovnaný, po celou dobu jsme tahali za trochu kratší konec. Dělaly nám problémy účinné odpaly Eagles a jejich slušná obrana a tak na straně soupeře po troškách body přibývaly. Konečný výsledek: 16 : 12 pro Eagles.

Následoval velmi nervózní klíčový zápas se Sabatem. Jestli jsme chtěli pomýšlet na finále, museli jsme vyhrát. Několik sporných situací, při kterých se rozhodčí zapotili, na klidu nepřidalo a zápas byl přesně ten, který chcete mít rychle za sebou. Nakonec jsme soupeře přece jen hlavně díky naší pálce přetlačili na konečných 17 : 11.

Poslední soupeř Tempo. Únava byla znát na našich i pražských dětech a zápas se přelíval ze strany na stranu. Skončil remízou 13 : 13 v prodloužení.

S jednou prohrou a jednou remízou jsme se v duchu s finále rozloučili. Ale zázrak se stal a vzájemné výsledky dalších týmů nás nakonec z druhého místa do finále dotlačily!

Opět proti Tempu. Děti hrály skvěle, i když už moc sil nezbývalo. Velké vedro a pátý zápas. Ale povedlo se. 11 : 8 pro Miners a velká radost z velkého úspěchu.

Tenhle turnaj byl skutečně těžce odpracovaný. Vyjma Praotců jsme sehráli čtyři těžké zápasy za sebou ve velkém vedru a s vyrovnanými soupeři. U8 nám výkonově rostou před očima a věřím, že nám další radosti ještě přinesou. Uvidíme na vrcholu letošní sezóny – Českém baseballovém poháru U8.

Petr Vinš
headcoach