VŠECHNY ČLÁNKY

Zlatá Plzeňská Desítka

Účast na coachballovém turnaji U10 v Plzni jsme přijali s nadšením, protože jsme potřebovali vidět, jak hraje tým, který bude v letošní sezóně hrát turnaje coachballové ligy U11.

V prvním zápase proti domácímu týmu Baseball Plzeň jsme hráli ze začátku vyrovnaně. Jako domácí jsme v první půl směně soupeři nedovolili žádný doběh. Na pálce se kluci předvedli. Hned na začátku odpaly skrz vnitřní pole znamenaly čtyři body, které nám ale soupeř hned v další směně vrátil. Následovalo několik směn, kdy oba týmy předvedli dobrou hru v poli a hrálo se bez bodů. V předposlední směně naši hráči zopakovali na pálce dobrý výkon ze začátku zápasu, doběhli pro další čtyři body, a tak už zápas také skončil. 8:4

Po dvouhodinové přestávce nás čekali pražští Eagles. Výsledek se přeléval ze strany na stranu, ke konci zápasu jsme sice vedli o 1 bod, ale Eagles dokázali v dohrávce dva body stáhnout a po velkém boji zvítězili 9:8. K vidění ale byly výborné zákroky našich polařů, dva chycené lufty Sama Novotného na druhé metě, dobrá souhra při zahraných autech na první metě i dobře zastavované balony ve vnějším poli.

Do třetího zápasu jsme nastoupili proti Piranhas Beroun. Od začátku jsme si s hráči řekli, že jediný způsob, jak zápas vyhrát, je dobře pálit. A kluci to splnili. Ať to byly tvrdé odpaly po zemi, nebo krátké odpaly k nadhazovači nebo třetí metě, dařilo se nám dostávat se na mety a dělat doběhy. Sami jsme za celý zápas soupeři dovolili pouze jeden doběh a zaslouženě zvítězili.

Nakonec vznikla zajímavá situace, kdy tři ze čtyř týmů měly vyhrané dva zápasy a pořadí neurčily ani vzájemné zápasy. Došlo tedy na počítání skóre a následně jsme už mohli pouze slavit výhru v turnaji.

Do sezóny, kterou v coachballu absolvujeme s tímto týmem, musíme ještě zabrat, protože některé zbytečné chyby, přehozy a nezastavené balóny musíme odstranit. Na celém týmu ale byla vidět chuť hrát a vyhrát, všem hráčům se podařily odpaly, doběhli na mety i pro body.

Máme na čem pracovat, ale tento turnaj ukázal, že tento tým může na turnajích vyhrávat.