Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Turnaj U7 na Krči
01.06.2015

Poprvé naostro

 

Zima, déšť a vítr a nakonec sluníčko. To vše jsme zažili s našimi nejmenšími na jejich prvním opravdovém baseballovém turnaji. Hráli jsme samozřejmě upravenou "dětskou verzi" baseballu tzv. T-ball, kdy děti pálí ze stativu a na první metě chytá trenér.

Sobota 3.5. nás zastihla zamračená jen, jen sprchnout a z Kladna jsme vyjížděli v 7:30 do pošmourného dne. Přesto jsme na Krči už v 8:30 vyrazili natěšení na hřiště. Děti vyfasovali nové baseballové kalhoty a po rozběhání a rozházení jsme se doslova vrhli na hřiště. Čekali nás 4 zápasy.

Budu stručná:

Cíl 1 - házet horním obloukem (ne spodním) - splněn.

Cíl 2 - běhat po metách ve správném pořadí (tedy neběžet po odpalu na 3. metu) - splněn.

Cíl 3 - udělat alespoň nějaké outy - splněn (4 zápasy = 4 outy)

Cíl 5 - zažít zábavné odpoledne a užít si hru - splněn 100%¨

Dokonce se nám málem podařilo udělat i bod (kdyby Míša nezapomněl šlápnout na domácí metu).

Kvůli počasí se náš tým po dopoledních zápasech sice trochu zmenšil (Šimon, Dominik a Matěj odjeli), ale odpoledne nakonec vysvitlo sluníčko a poslední zápas proběhl ve velké pohodě. Všichni naši cvrčci hráli se zápalem, všichni dávali pozor na hru, nadšeně se vrhali po balónu (někdy až moc nadšeně a pak bylo těžké míč v chumlu rukou a nohou najít). Některé zásahy ale vypadaly opravdu baseballově.

Také odpaly se zvláště některým (Míša, Ella, Amina, Jáchym, Filip Š a další) podařilo dostat až do zadního pole.

Nutno podotknout, že ve srovnání s ostatními týmy se my, trenéři Miners snažíme baseball brát jako hru, ne jako boj. Proto fandíme i soupeřům, tleskáme a snažíme se, aby děti baseball bavil. Občas jsme toto na straně soupeřů (jejichž týmy měly výrazně vyšší věkový průměr než my) postrádaly. Právě proto jsme náš první turnaj oslavili dětským šampíčkem.

Těšíme se na další turnaj v září. Baseballu zdař Bůh! 

 

 

Radka