Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Little League 2015
03.06.2015

Poprvé na Kladně...

Tento víkend 30. – 31.5.2015 se odehrála kvalifikace Little League na Kladně. Pro kladenský tým Miners to byla zkouška, zda jsou schopni zorganizovat tento prestižní turnaj pro děti.

Účastnily se celkem čtyři týmy. Praha (Praha, Střední a Severní Čechy), Jižní Morava (Jižní Morava a Vysočina), Severní Morava (Severní Morava, Východní Čechy) a Jihozápadní Čechy. Kladno reprezentoval Jan Sobotka, který je hráčem mladších kadetů kladenského baseballového klubu Miners a dostal se do výběru Prahy.

Před prvním zápasem týmy nastoupily ke slavnostnímu nástupu, zazněla česká hymna a k hráčům promluvila a hodila slavnostní nadhoz statutární náměstkyně primátora paní Ing. Libuše Švábová.

První zápas sehrály od 10.00hod týmy Jižní Morava a Jihozápadní Čechy. V tomto zápase exceloval tým Jižní Morava a skóre zápasu skončilo vysoko 25:1.

Druhým zápasem dne byl zápas Praha versus Severní Morava. Praha nezačala moc dobře a začátek zápasu patřil týmu ze Severu. Praha začala postupně přidávat bod po bodu a konečné skóre zápasu bylo nakonec 17:8 pro Prahu.

Třetí vyrovnaný zápas rozhodoval o týmu, který opustí turnaj jako první. Sehrály ho poražené týmy předchozích dvou zápasů. Z tohoto vyrovnaného utkání, Jihozápadní Čechy vs. Severní Morava, odešli vítězně hráči z jihozápadu 14:9 a pro Moraváky turnaj skončil.

Poslední zápas dne patřil tabulkově nejsilnějším týmům turnaje. Praha ukázala na kopci svižného levorukého nadhazovače, který měl problém s kontrolou a musel jít v první směně z kopce. Jižní Morava předváděla disciplínu, jak na pálce, tak v obraně a zápas pro ně končí vítězstvím 20:4.

Nedělní den byl již o třech týmech tudíž dvou zápasech. Vítěz sobotních zápasů byl ve velké výhodě, protože si mohl ušetřit nadhazovače na jediný zápas dne.
Od 10:00hod se utkal tým Prahy proti týmu Jihozápadních Čech. Praha začala v obraně a to hned třemi, rychlými outy. Na pálce se Pražáci opřeli do nadhazovače a skóre zápasu skončilo vysokým výsledkem 13:1 pro Prahu, která si vítězstvím zajistila postup do finále.

Poslední zápas, který rozhodoval o vítězi, kterému byla předána vlajka Little League, která je vstupenkou do dalšího turnaje - v polském Kutnu.  Praha začala na pálce a dařilo se jí, přes chyby Jižní Moravy si připsala hned dva body. Severní Morava se nenechala zahanbit a po změně útočila a otočila skóre zápasu. Po celou dobu zápasu byly vidět krásné dlouhé odpaly, kvalitní obrana a skvělá nálada fanoušků, kteří fandili ze všech sil. Nejkrásnější odpal zápasu předvedl Pacal z týmu Jižní Morava, který na obsazené mety pálí grand slam a skóre zápasu odskakuje na čtyřbodový rozdíl. Praha ale prahla v každém inningu po vítězství. Nakonec v tomto kvalitním odehraném zápase obou celků se stali vítězi kluci z Moravy, kteří si na závěrečném vyhlášení přebrali vlajku a postoupili tak do Polského Kutna.


Celý turnaj provázel doprovodný program pro fanoušky v podání Road show a skákacího hradu pro nejmenší návštěvníky.

Jménem organizátora bychom rádi pogratulovali vítěznému týmu, aby reprezentoval co nejlépe Českou republiku na turnaji v Kutnu, a přejeme hodně štěstí v turnaji. Všem zbývajícím týmům přejeme hodně úspěchů do dalších turnajů a zápasů.

Fotky z turnaje: ZDE!

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na organizaci celý víkend podíleli „Díky“.