Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Turnaj U9 pořádaný na Kladně
04.06.2015

Poslední květnový den náš klub hostil druhý turnaj Interligy pro děti do 9 let.

Na turnaj přijelo 6 týmů nejen z Prahy, ale i z měst ve středních a severních Čechách. Na hřišti u 7.zš Kladno jsme ráno vytvořili dvě hřiště, občerstvovací stánek a zápasy se mohly rozjet.

Skupinu A tvořili domácí Miners a dva pražské celky Eagles a Tempo Titans. První zápas mezi sebou zahráli domácí horníci a orli z pražské Krče. Ze začátku jsme dokázali protihráče držet při zemi a po první směně vést 3:0, ale nakonec s vítězstvím odletěli orlíci. Skóre zápasu 13:5 je ale úctyhodné vzhledem k věku našich hráčů.

 

Při dalším zápase ve skupině A jsme si mohli odpočinout, protože pak následoval souboj Pražanů, ze kterého vítězně odešlo Tempo Titans. Na vítězné vlně zůstali i po zápase s námi. Zpočátku jsme sice několikrát skórovali na těžko zpracovatelné odpaly a zkušenější Titáni párkrát chybovali v poli, ale později nakonec zabodoval více pražský celek.

 

Mezitím na druhém hřišti mezi sebou porovnávali síly hráči z Piranhas Beroun, Blesk Jablonec a Kotlářka Praha. První příčku ve skupině obsadil tým Kotlářka Praha, druhou příčku Piranhas Beroun a na třetím místě Blesk Jablonec, se kterým jsme v odpoledních hodinách sehráli zápas o celkové 5. místo. V tomto zápase o 5. místo Miners kluci několikrát krásně trefili coachballový nadhoz, což si zaslouží velkou pochvalu! Bohužel to protihráči dobře sehráli v poli a body jsme z toho nevytěžili. Nicméně za ten den se naše práce hlavně v pálicím boxu zlepšila. Kluci trefovali coachballový nadhoz stále více a více a běh po metách se také zlepšil. Problémem tohoto turnaje bylo pro nás tentokrát zastavení hry a hlavně mít míč pod kontrolou. Často jsme nechali utíkat míče a nikdo se k němu neměl. Tak zase víme, na čem budeme pracovat!

 

  

V zápase o 3. místo vybojoval vítězství tým z Berouna a napínavé a prodlužované finále mezi sebou svedla Kotlářka a Tempo. Oba týmy se v boji o prvenství dokázali vyhecovat k neuvěřitelným výkonům a vítězství přecházelo ze strany na stranu. V dohrávce zápasu nakonec Kotlářka vyrovnala a zápas byl prodloužen. Další směna byla bez bodu pro obě strany, ale v té další zase hráči skórovali a Kotlářka nakonec ukořistila o jeden bod více než Tempo. Nutno podotknout, že to bylo opravdu vyrovnané finále a nikdo by si netroufl vsadit, kdo nakonec vyhraje.

 

Závěrem moc děkuji všem, kteří se podíleli na výborné organizaci a následném chodu turnaje pro nejméně 70 dětí!!! Turnaj se vyvedl na jedničku a vše proběhlo bez problému.

 

Dále děkuji také trenérskému triu - Katce kaučující na první metě, Pavlovi, který se ujal nadhazování a Gábině, která nám organizovala hráče v dogoutu. Snad si naši hráči opět odnesli jen dobré vzpomínky, užili si to a namotivovalo je to do tréninků, aby byli zase o něco lepší v dalším turnaji, který nás bude čekat až po letních prázdninách. 

Natálie Tauchenová

 

Více fotek od pana Motejzika zde