Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Ženy před prázdninami zahrály svůj nejúspěšnější turnaj
25.06.2015

Softballistky Miners vyrazili na turnaj do Jižních Čech a obsadily parádní a dosud nejlepší 5. místo!!!

V sobotu 20. 6. ráno jsme vyrazily z Kladna směr Hluboká nad Vltavou. Cesta rychle utekla a za 2 hodiny jsme byly na hřišti.

 

Na turnaj se přihlásilo 11 týmů a los nám do skupiny přiřadil Eagles B a Blondies ČB. Hned do prvního utkání s Eagles jsme nastoupily v dobré náladě a odhodlání nedat jim nic lacino. Začaly jsme na pálce, ale naše pokusy měly rychlý konec a podobně následovaly i další směny. Chyby v obraně byly okamžitě potrestané rovnou několika body pro soupeře. Postupně jsme se na pálce začaly chytat, a ačkoli se nám nakonec podařilo urvat alespoň bod, ani zdaleka to nestačilo. Eagles potvrdily formu a vyhrály nad námi 14:1.

Z porážky jsme si nic nedělaly a šly si zlepšit náladu obědem. Celý zápas druhé skupiny propršelo a my byly rády, že můžeme zůstat pod střechou. Hned jak jsme vylezly ven, přestalo pršet a ukázalo se sem tam i sluníčko. S Blondies jsme začaly rychlou první směnou. Na pálce se nám začalo dařit a nahrály jsme náskok hned několika bodů. Soupeř opakovaně změnil nadhoz a začal nás dotahovat, my ale nepolevily a náskok ze začátku zápasu nám tak tak stačil - na rozdíl jednoho bodu, proto nebyla nutná ani dohrávka.  

 

Po vítězství nad Blondies ČB 9:8 jsme skončily druhé ve skupině B, a tak nás za odměnu čekal zápas s 1. z D skupiny, tedy Joudrs C. Soupeřky pálili od začátku do zadního pole a každá chyba nás stála postup běžců o 2-3mety. Dostat se na mety už nešlo tak snadno jako v předchozím zápase. Tím, že byl soupeř celkově zkušenější, jsme odehrály kvalitní zápas, ačkoli to z výsledku 10:2 pro Joudrs C nemusí tak vypadat. Nálada byla pozitivní a my si to užily. Útěchou nám bylo, že se nemusíme v neděli nikam přesouvat a další dva zápasy odehrajeme na hřišti na Hluboké.

V neděli proti nám nastoupil SaBaT Praha B, zápas byl od začátku pořádně vyrovnaný, 6:5 v první směně. Štěstí nám přálo a v dalších směnách jsme přidávali body, ať už z odpalů do zadního pole nebo na soupeřovy chyby. V poslední směně byl stav 6:12 pro nás, ale SaBaT byl domácí a tak přišla dohrávka. Nevzdaly se snadno a přidali ještě 3 body, než přišel poslední aut zápasu. Vítězství 9:12 bylo naše a čekala nás 3 hodiny pauza.

Někteří z nás využili volný čas na odpočinek, jiní výletem na zámek a poslední část sledovala na sousedním hřišti baseballový zápas Hluboká vs. SaBaT Praha. Ačkoli celé dva dny „pochcapkávalo“, našim zápasům se déšť pěkně vyhnul :-)

 

Poslední zápas jsme svedly s MFF Neratovicemi. Pustily jsme se do nich od samého začátku pěkně s vervou a ve stejném duchu jsme tak i skončily. Vítězství 16:6 nám na turnaji zajistilo pěkné 5. místo a v celkovém žebříčku jsme se posunuly na 7. pozici. 

Za tým žen, Lucka Lorencová