Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Rozhovor s Janem Sobotkou
13.07.2015

Turnaj Little League Intermediate očima našeho hráče z U13 Janem Sobotkou

 

Na začátku prázdnin se Jan Sobotka, hráč U13, zúčastnil turnaje Little League Intermediate. Zatímco na kvalifikaci do věkově nižší Little League, která se konala v květnu u nás na Kladně, se sjely výběry ze všech 4 regionů, o kvalifikaci LL Intermediate již takový zájem nebyl. Po odhlášení Litvy zde zůstaly pouze dva týmy z celé Evropy - Jihomoravský region a region Praha. Jak turnaj vypadal Vám poví Honza Sobotka.

1) Jak hodnotíš výkon týmu Prahy na turnaji?

V prvním zápase jsme byli lepší na pálce i v poli a hlavně jsme měli dobrého nadhazovače, v těch dalších dvou zápasech jsme neměli k dispozici zase tak dobré nadhazovače jako v tom prvním zápase, takže jižní Morava začala pálit. V tom finálním zápase, který jsme nakonec prohráli, jsme už byli všichni unaveni z toho horka a také jsme neměli žádného dobrého nadhazovače, takže jsme střídali jednoho nadhazovače za druhým.

 

2) Jak se ti na turnaji hrálo?

Na turnaji jsem nehrál úplně nejlíp ale zas ne špatně, každý zápas jsem hrál minimálně 2-3 směny, někdy i víc. Většinou jsem hrál na dvojce nebo v zadním poli. A jinak jak už jsem řekl bylo tam opravdu obrovské vedro.

 

3) Jak probíhal samotný turnaj?

Hrálo se na hřišti Tempa v Praze. Ve středu jsme hráli pouze jeden zápas od 15:00který jsme jako jediný vyhráli poté ve čtvrtek jsme odehráli Další dva zápasy který se hráli skoro hned za sebou. Tréninků před tímto turnajem jsme moc neměli, měli jsme pouze jeden trénink minulý týden.

 

4) Jací hráči se představili v týmu Prahy?

Většina hráčů byla z Prahy - Kotlářka, Sabat, Eagles. Kaučovali nás trenéři ze Sabatu a jeden z Loun.

 

5) Jaká byla atmosféra v týmu?

Každý zápas jsme se samozřejmě podporovali a navzájem i fandili. Byl to velký rozdíl hrát za tenhle tým než když hraju za Miners - např.výkonostně.

 

6) Jaká byla tvoje cesta do týmu LL Intermediate Praha?

Výběry se konali někdy před měsícem nebo dvěma v Lounech, poté už jen následovalo jedno soustředění a pak hned turnaj.

 

7) Co ti přináší účast na těchto turnajích?

Určitě mě to motivuje abych se zlepšil, i samotný turnaj byl sám o sobě trénink kde jsem se mohl zlepšit v různých věcech.

 

8) Co by podle tebe měl hráč udělat, aby se dostal do výběru Prahy?

 Samozřejmě, že musí trénovat, klidně i doma, a snažit se!