Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Rozhovor s Natálií Tauchenovou
20.07.2015

Mezinárodní turnaj juniorek, který okusila naše hráčka Natálie!

Natálie Tauchenová odehrála 1.ročník juniorského Supercupu v Ostravě. Představila se ve dresu pražských Joudrs. Jak se do týmu dostala a jak tento první ročník hodnotí si předčtěte v našem rozhovoru.
 
1) Natálie, nejprve nám popiš, co přesně je za turnaj "supercup juniorek" a jak se do něj týmy kvalifikovaly?
Je to turnaj pořádaný Evropskou softballovou federací, který se koná každé dva roky, když se zrovna onen rok nekoná Mistrovství Evropy juniorek. Má to tedy stejný úkol - porovnat síly evropských celků do 19 let, s tím, že ale na tenhle turnaj se hlásí spíše jednotlivé kluby a ne výběry v podobě reprezentací. Naše česká juniorská reprezentace to vzala i jako přípravu na Mistrovství světa juniorek, které bude v srpnu v USA (v týmu domácích Arrows bylo 6 reprezentantek a v Joudrs 4). Tohle byl teprve první ročník, proto bylo asi na turnaji i dost málo týmů, přihlásily se pouze 2 české a 5 zahraničních. Týmy se nijak nekvlifikují, stačí se přihlásit a splnit věkovou hranici. Zdálo by se, že cesta k medaili byla snadná, u nás však jen pár zápasů bylo od začátku jasně v naší režii, navíc nám onemocněla třetí nadhazovačka, takže jsme měli jen dvě na 8 zápasů ve 4 dnech a to je dost záhul, takže jsme musely hodně zabrat na pálce.
 
 
 
2) Za jaký tým jsi hrála a jak ses k němu dostala?
Já jsem hrála za pražský klub SK Joudrs Praha, kam jsem se dostala díky mé trenérce ze SaBaTu (kde letošní rok hostuji do extraligy juniorek) Petře Malé. Joudrs sháněli na poslední chvíli, asi tři týdny před turnajem, na doplnění prvometařku a Petra doporučila mě. Mě to děsně nadchlo, že bych hrála na mezinárodní akci a jsem ráda, že jsem měla volno a mohla jet! 
 
 
3) Jak Tě holky mezi sebe přijaly, byla jsi jediná, kdo je doplnil?
Holky jsem poznala až na samotném turnaji, předtím jsem neměla čas s nimi potrénovat a seznámit se. Vůbec to ale nevadilo, holky byly hodně milé, některé jsem znala od pohledu z extraligy juniorek a od začátku jsme spolu vycházely. Byla jsem opravdu jediná z cizího klubu, kdo je doplnil a jsem ráda, že mi dali tuhle příležitost. 
 
4) Na jakém postu jsi v turnaji hrála?
Hrála jsem jednak na mé první metě, ale protože každý měl svůj post ve vnitřním poli, tak bylo nutné obsadit občas i posty v zadním poli - tam jsem hrála v pravém zadním, kde na mě nepřiletěl za celý turnaj žádný míč. Myslím, že jsem hrála rovnoměrně v infieldu/outfieldu. 
 
 
5) Můžeš shrnout úroveň tohoto turnaje oproti EXL juniorek, ve které nastupuješ za tým SaBaT Praha?
Těžko říct, ale myslím, že úrověn byla dosti podobná, moje výkony se například myslím nijak nelišily od těch z české extraligy. Možná i trochu lepší, neboť jsem k mému překvapení měla před playoff třetí nejlepší pálkařský průměr v týmu (v zápasech si všímate více svých výkonů než ostatních a myslela jsem si, jak jsem na pálce marná, nicméně to byl jen pocit :-) ) Nikdo nemohl tušit, co se v zahraničních protihráčích skrývá, nás hodně potrápily akorát Holanďanky, ty odváděly hodně dobré výkony. Řekla bych, že úroveň tohoto turnaje se bude rok od roku zvyšovat na základě přihlášených týmů.
 
6) Kolikáté jste se umístily?
Umístily jsme se na třetím místě. V prvních třech dnech jsme měli za cíl vyhrát v základní skupině min. 3 zápasy ze šesti. My vyhráli nakonec 4. Po základní skupině, kde hrál každý s každým týmem, jsme byli v playoff a nastoupili do zápasu proti Polsku, kde vítěz jde dál a má jistou medaili. V prvních směnách to bylo těžký, ale nakonec jsme od nich odskočili vysoko 17:1 i díky tříbodovému homerunu. V zápase o finále jsme podlehli 9:8 domácím Arrows. Ve finále porazili Arrows klub Birds z Holandska. Ty byly dosud na turnaji byli neporažení, prohra přišla až ve finále. Takže bylo super, že oba české celky obsadily medailové pozice.
 
7) Je to Tvá první medaile ze softballu?
Ano, je to má první medaile a rovnou z mezinárodní akce, to je pro mě dvojnásobná radost!! :-) Jsem ráda, že přišla tak brzy, neboť to budou v září teprve tři roky, co jsem začala hrát softball. Hodně mě to motivuje do dalšího trénování. Pevně doufám, že to letos nebude poslední medaile a se SaBaTem vybojujem v září cenný kov i v extralize juniorek!