Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Rozhovor s Petrem Barochem
20.07.2015

Petr Baroch a jeho pohled na Letní Univerziádu v Jižní Koreji jako trenéra národního baseballového týmu...

Na prvních 14 dní v červenci odcestoval Petr Baroch s českou reprezentací do Jižní Koreji na sportovní událost léta světového měřítka Summer Universiade 2015. Jak si zde národní tým vedl a jak taková Univerziáda probíhá, Vám dnes přiblíží náš předseda klubu...

 

1) Můžeš nám povědět, co to vlastně Univerziáda je?

Univerziáda by se dala přirovnat k Olympiádě. Je to akce pro hráče do 27 let. Letos se Univerziáda konala v Jižní Koreji ve městě Gwangju od 1. do 13. července. Koná se vždy jednou za dva roky, ale nikdy nevíte jako kolektivní sport, zda se Vám podaří na tuto akci dostat. Národní baseballový tým, co já si pamatuji, byl jen na univerzitním mistrovství světa, které bylo jen pro baseball. Na univerziádě jako takové byl český národní tým poprvé.

 

 

Tento rok má národní tým v programu tyto akce:  Pražský baseballový týden, Univerziáda Gwangju a soustředění v Severní Karolíně.

 

2) Jak se na tuto akci připravovala česká reprezentace?

Český národní tým se na tuto akci připravoval již v zimní přípravě, kde probíhala individuální příprava v posilovně a v oddílových trénincích. V lednu pak měli hráči fyzické testy, kde se ukázalo, kdo tomu kolik dal.

Tento rok před vrcholnou akcí náš národní tým odehrál turnaj v Praze „Pražský baseballový týden“, kde se umístil na prvním místě. (viz odkaz na videoreportáž ČT zde)

 

3) Jak dlouho zde český tým pobyl a co vše měl na programu?

 

Český národní tým odcestoval 1.7.2015 okolo 17:00hod. Na programu před prvním zápasem měl trénink a zkrácený 5ti inningový zápas proti místní univerzitě. Pak následoval slavnostní ceremoniál a zápasy proti USA, Mexiku, Taiwanu, Francii a Číně.

 

4) Proti komu jste nastoupili a jak tyto zápasy hodnotíš?

V základní skupině jsme nastoupili proti týmům USA, Mexika a Taiwanu. Po skupině nás čekala Francie a měli jsme hrát proti Číně, ale bohužel kvůli počasí se zápas neodehrál.

Nejvíce emotivní a krásný zápas byl proti Taiwanu, kde jsme do 8.inningu vedli 3:1 a kdybychom tento stav udrželi, tak bychom přepsali dějiny (jako hokejisté v Naganu), ale bohužel jedna chyba v zápasu rozhodla o obratu, ale i tak si myslím, že se o tomto zápasu bude hodně dlouho povídat.

Všechny zápasy, které jsme odehráli, hodnotím kladně a bylo to vidět, jak na výsledcích, tak na komentářích organizátorů a vedení české baseballové asociace, že tým hrál dobře.

 

 

5) Je pro hráče náročné se aklimatizovat během pár dní, má to vliv na zápasy? Přeci jenom časový posun 7 hodin je už dost.

Řekl bych, že aklimatizovat se je těžké i pro nesportovce a sportovci to mají ještě těžší, musejí podávat nejlepší výkony. Bylo by krásné odcestovat do Koreji  o nějaké dny dřív a aklimatizovat se, ale bohužel to v našich podmínkách nejde, když jste závislí na dovolené atd…

 

6) Jaké jsou Tvé dojmy z Univerziády a co považuješ za největší přínos z této akce pro český baseball?

Organizátoři předvedli skvěle připravenou akci na výborné úrovni. Největším přínosem pro český baseball jsou zápasy, které hráče posouvají na vyšší a vyšší úroveň. Hráče motivuje, jak by mohl do budoucna baseball v ČR vypadat (jak herně tak zázemím hřišť).

Kde je doba, když jsem jel jako hráč na Mistrovství světa nebo Univerzitní mistrovství světa a zápasy jsme prohrávali s Taiwanem a USA v sedmé směně o deset bodů… Jen tak dál a nebude to dlouho trvat, kdy budeme říkat, že,  český národní tým porazil Taiwan!