Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Rozhovor s Míšou Čurillovou
21.08.2015

Cesta naší hráčky skrz výběry, národní kvalifikaci k bojům o postup na světovou sérii v USA

Přes celý rok usilovala naše hráčka o místo ve výběru Little League Major pro region Praha+Severní Čechy. Přečtete si o celém průběhu její cesty až k samotné evropské kvalifikaci v polském Kutnu. 

1) Kdy začaly výběry do LL Major, jakou formou a jaká byla příprava před odjezdem do Kutna?
První výběr byl na konci listopadu. Bylo to rozděleno na 4 části. 1 - běh po metách + slajd na metu 2 - chytání míčů po zemi + příhoz 3 - krátký a delší luft 4 - pálka. Každá část se ohodnocovala 0 - 5 body. Na základě bodů/procent se hráčky rozdělily do 3 týmů - červení, modří a bílí. Ze 44 jsem byla 7. (81,2 %). V dalších měsících následovali přípravné turnaje. Týmy hrály proti sobě na základě každý s každým. Na konci května jsme se dozvěděly nominaci do ALL Star týmu LL Major region Praha + Severní Čechy. 5.6. jsme vyrazily do Havlíčkova Brodu na národní kvalifikaci. Daly jsme si cíl - vyhrát oba dva zápasy, abychom mohly jet domu a ten se nam vydařil! První zápas 9-1 a druhý 9-2. Radost na nás byla znát. 
Na konci června jsme se přihlásily do 3. kola 2. ligy kadetek, které jsme vyhrály.
Během Pražského baseballového a softballového týdne jsme měly 3-denní soustředění. První den jsme trénovaly a pak si zahrály s kadetkama z Joudrs. Tento zápas jsme vyhrály.
Poslední příprava bylo opět 3-denní soustředění. Bylo náročné, ale zvládly jsme to:) 
 
2) Z jakých klubů byly hráčky ve výběru a jak jsi s nimi vycházela?
Všechny byly z Prahy. 8 z Joudrs, 3 z Eagles, 1 ze Sabatu a 1 z Tempa. Trenéři byli 2 z Joudrs a 1 ze Storms. Nejdřív jsme se moc nemuseli, ale pak jsme se všechny sblížily.

3) Jak probíhala kvalifikace v Kutnu?
Probíhala na základě zápasu každý s každým. Podle počtu výher se poté dostali do finále. Případně za stejného počtu výher a proher vzniklo kolečko.
 
4) S kým jste na turnaji hrály a jak jste nakonec dopadly?
Po ceremoniálu jsme nastoupily proti Itálii a tu jsme porazily 6-2. Bohužel po vydatném obědu jsme se unavily a Nizozemsko nás rozdrtilo 13-0. Další den jsme hráli proti Ugandě. Abychom se dostali do finále, musely jsme vyhrát. Zápas byl velice vyrovnaný a naše nadhazovačska jednička Klárka je k ničemu nepustila. Po několika errorech jsme Uganďanky bohužel pustily k dvěma doběhům. I když se nám začalo dařit na pálce, kdy sabatská Majda odpálila těžký luft přesně na druhou metu a Klárka ji "okopírovala", jsme dovezli 1 bod. Další 2 jsme bohužel nezvládly dovézt a smutek byl na místě. Další den jsme si spravily chuť s Polskem 23:2 a pote šly fandit Itálii, protože by vzniklo kolečko a mohly bychom postoupit do finale. Bohužel jsme nefandily moc dobře a Itálie vyhrála o málo bodů, čímž postoupila do finále ona.
5) Jak se ti na turnaji hrálo a co ti to přineslo do budoucna?
Hrálo se mi dobře, občas se dařilo, občas ne. Se svým výsledkem jsem spokojena. Určitě to, že musíme hrát a podporovat se a bojovat až do konce a nevzdávat to. Jakmile se nepovzbuzujete, je to na hře znat.