Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Softballistky míří v tabulce výš
15.09.2015

Report z 4. turnaje ženského týmu v pražské Krči

Od posledního turnaje uteklo 12 týdnů a v sobotu 12. září vyrážíme s dalšími 12 týmy do softballového areálu Eagles v pražské Krči. Týmy jsou nalosovány do 4 skupin po třech - my jsme ve skupině D s Žraloky Ledenice B a Olympií Blansko. Počasí nám přeje a nálada je suprová. Sestava na 4. turnaj 3. ČSLŽ: Cimbulková, Čopáková, Dubská, Kadeřábková, Kašpárková, Kolářová, Kotíková, Lorencová, Postolková, Šliková, Števůrková, Tauchenová.

První zápas od 10:30 hrajeme proti mladému týmu z Ledenic. Začínáme na pálce a zápas začínáme velmi dobře - 2 doběhy. Další body přidáváme až od 5. směny. Naše obrana drží velmi dobře, dovolujeme jen jediný doběh. Zápas končíme třemi strikeouty a vyhráváme 6:1.

Pauza na svačinu a hned hrajeme další zápas proti Olympii Blansko, ten nejdramatičtější celého víkendu. Začínáme v poli, odcházíme bez obdrženého bodu a jdeme na pálku. I když hrajeme již druhý zápas není to znát a na pálku chodíme se stejnou chtí jako v prvním zápase. My skórujeme hned v první směně díky Števůrkové. Soupeř v další směně také odpovídá jedním doběhem a tak je nám jasné, že budeme muset na pálce hodně zabrat. Ve třetí směně máme plné mety, ale bohužel se nám skórovat nedaří. V dohrávce páté směny dokonce Blansko vyrovnává na 3:3. Časový limit vypršel a tak jdeme na tiebreak. Blansko dokázalo urvat bod z tiebreaku a teď jdeme na řadu my. Na druhé metě je Čopáková, která po krádeži třetí mety, skóruje díky odpalu Postolkové do zadního pole. Ta následně krade druhou metu. Na pálku jde poslední pálkařka našeho lineupu Lorencová, která pálí do levého zadního pole skvostný trojmeťák a nám v dogoutu je jasné, že jsme vyhrály. Lucka si prostě umí vybrat chvíli ukázat, jak umí pálit! V zápase se na pálce vedlo Dubské (BA 0.666) a Kašpárkové (BA 0.500). 

Ve skupině jsme vyhrály vše a to nás posunuje mezi top 8 týmů. My hrajeme v play-off s druhým týmem ze skupiny C a tím je MFF Neratovice. Do zápasu ale zbývají ještě 4 hodiny a tak obědváme, sledujeme semifinále ženské extraligy na vedlejším hřišti nebo pospáváme. 

Zápas proti MFF máme již od začátku pod kontrolou a v lichých směnách přidáváme hodně bodů. Nadhoz nebyl nijak těžký a bylo nutné být na pálce trpělivé a pak pořádně bouchnout, což se nám dařilo a všichni měly po celém dni z naší pálky dobrý pocit. V zápase vždy odpálila Šliková a Tauchenová (BA 1.000), nejvíce bodů stáhla Postolková a Lorencová (2RBI). Vítězstvím v tomto zápase jsme se dostaly do top 4 týmů tohoto turnaje a další den jdeme hrát o "medaile". 

V ranním zápase si na nás smlsly hráčky z Trutnova, které ještě loni hrály vyšší ligu. Jejich odpaly byly tvrdé zatahované odpaly a vítězství jim patřilo. Z naší strany se během celého zápasu na mety dostala jen Dubská, Števůrková a Kadeřábková, ale bohužel ani jednu jsme nedokázaly dostat domu. V zápase se povedl jen jediný hit Števůrkové (BA 0.500).

Čeká nás poslední zápas víkendu a to boj o třetí místo se SaBaT Praha B, také loňským účastníkem vyšší ligy. Nadhoz SaBaTu již je divočejší, než co jsme na turnaji poznali a dělá nám velký problém se trefit. Na metu se dostalo opět jen pár hráček a byli jsme kousek od skórování, někdy i pár centimetrů... Jediné hity zápasu dala Kadeřábková a Tauchenová (BA 0.500). Za výsledek 0:3 proti tomuto týmu se ale opravdu nemusíme stydět a i když nás mrzí, že na 1.-3. tým čekal opravdu pěkný pohár, který se často ve třetí lize nevidí, jely jsme domu velice spokojené. Postupem času se naše hra zlepšuje, umisťujeme se lépe a lépe a po tomto turnaji jsme v tabulce na 5. místě z celkových 19 týmů. Podaří se nám to ještě zlepšit?;-) To se uvidí 3.- 4. října na posledním turnaji sezóny...