Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Horská baseballová klinika 2016
26.01.2016

3 dny, 10 hodin ve vlaku, 180 trenérů, 7 lektorů, 18 hodin přednášek....

Na letošní XVI. baseballovou kliniku, která je určena nejen začínajícím trenérům, kteří zde získají svojí trenérskou licenci, ale i zkušeným trenérům, zavítalo přibližně 180 trenérů nejen z Čech, ale i ze Sloveska a nedalekého Polska. Z našich řad vyrazilo čerpat nové znalosti a metodiky do Jeseníků tři trenéři - Aleš Nepomucký (U15 + muži), Zuzana Dubská (U11) a Natálie Tauchenová (U9). 

Přednášky probíhaly od včerních pátečních hodin až do nedělního poledne. Letošní klinika byla výjimečná, neboť byli pozváni přednášet američtí lektoři věnující se baseballu a výchově hráčů min. 20 let. Ostřílení coachové, kteří procestovali celý baseballový svět se sjeli do malé vesnice Ostružná, aby zde českým trenérům předali své zkušenosti. I když většina přísedících toho o pálení, házení a chytání slyšela už mnoho, stejně přednášející dokázali zaujmout a říct nám něco nového. 

Tradičním zábavným ukončením celého víkendu je vždy tombola a dražba ve prospěch Fondu potřebným projektu Baseball Czech. Zajímavým překvapením pro nás byla dražba kšiltovky již zaniklého klubu - Indians Kladno spolu s kšiltovkou Express Brno, které se vydražili za 500 Kč. 

 

Fotografie jsou staženy z facebooku České baseballové asociace.