Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Soustředění Nymburk 2016
25.02.2016

19. - 21.2.2016

Soustředění v Nymburku se stává pro náš oddíl Miners tradicí. V pátek 19.února jsme opět vyrazili do sportovního střediska na zimní soustředění. Hráči a nově i hráčky si mohli vyzkoušet běh ve sprinterském tunelu, vířivou vanu, bazén a pálkařskou klec s nadhazovacím strojem. 

V pátek jsme začali náš program v 15:00hod dvouhodinovým tréninkem, na který byl přizván učitel baseballu Richard Kania. Ríša má za sebou obrovské trenérské zkušenosti (byl trenérem extraligových klubů Eagles Praha, Temto Titans Praha, dále trénoval několik reprezentací jak mládežnických, tak mužských a teď je trenérem národního týmu Izraele). Ríša je metodik, který učí pozitivní coaching a byl přínosem nejen pro naše děti, ale i pro naše perspektivní trenéry.

Po tréninku byla večeře a pak následovaly jednu skupinu hráčů první testy v bazénu. Druhá skupina měla relaxaci ve vířivém bazéně.

Sobota odstartovala v 8.00hod snídaní a v 9.00hod začaly testy pro jednu polovinu hráčů ve sprinterském tunelu a druhá půlka pálila v kleci. Nadhazovači a zadáci se mohli těšit na další hosty soustředění, kterými byli extraligoví mistři republiky Marek Červenka – nadhazovač Kotlářky Praha a české reprezentace, Lukáš Ercoli – nadhazovač Kotlářky Praha a nadhazova české reprezentace a Ondřej Chocholatý – trenér Kotlářky Praha. Za tuto návštěvu jsme byli strašně moc rádi, protože extraligoví hráči by měli být vzorem pro naše mladé hráče. Marek, Lukáš a Ondra ukázali našim hráčům jak vypadá extraligový nadhoz a pomohli některým Minersákům s technickými chybami. Poté proběhlo střídání skupin a následoval oběd. Po obědě byl na programu v jedné z dvou hal běh po metách a v druhé probíhalo pálení. Po dvou hodinách tréninku jsme přešli na další testy, které se odehrály v posilovně. Hráče jsme testovali na dřepy, kliky, sedy-lehy a na výdrž pomocí cviku “prkno".

Po náročném trénování byla zasloužená večeře a po véče jsme se opět rozdělili. Ti, co v pátek relaxovali ve vířivce, šli na testy do bazénu a druhá skupina šla regenerovat do vířivé vany.

Kdo si myslel, že je sobota u konce, tak se mýlil. Na programu byl ještě kinosál a teorie pálky i týmového ducha. 

Neděle začala opět v 8.00hod snídaní. Po následoval poslední blok soustředění, který využíváme na rozcvičení, rozházení. Běhání po metách dáváme do praxe. Poslední hodinu využíváme na zápas hráčů, kteří se rozdělili do 3 družstev po 9hráčích a zahráli jsme si miniturnaj. 

Soustředění jsme zakončili tradiční společnou fotkou. Po obědě už na hráče zbylo pouze vyklizení pokojů a odjezd domů.

Chtěl bych poděkovat trenérům, kteří se soustředění účastnili a věnovali svůj čas. Hráčům děkuji, že se chovali slušně a vše proběhlo bez zranění a nějakých problémů. Samozřejmě velké díky patří i rodičům za odvoz hráčů na soustředění.