Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Kladenské Kahany 2016
03.03.2016

Shrnutí zimních turnajů z uplynulého víkendu

Kladenský Kahan se stává již tradicí a letos klub Miners zorganizoval v jednom víkendu turnaje tentokrát pro kategorie U9 a U11. V sobotu dostali přednost mladší baseballisté, kteří turnaj odehráli v Kladenské sportovní hale. V neděli navázali starší hráči do 11 let v nafukovací hale při 12. základní škole. 

V sobotu 27.2. odehráli hráči do 9 let coachballový turnaj v Kladenské sportovní hale. Kapacita byla stanovena na 4 týmy, kterými nakonec byli domácí Miners, kluby SaBaT Praha, Rakovník Red Crayfish a baseballisté z Plzně. Turnaj byl hrán systémem “každý s každým” a dle výsledků se týmy nominovaly na finálové zápasy o 1. a 3. místo. Do finále bez problémů z prvního místa postoupil SaBaT Praha, který si i ve finále hladce poradil s rakovnickými Red Crayfish. Souboj o bronz sehráli domácí Miners a Plzeňáci. Plzeň, narozdíl od zápasu ve skupině, si nenechala ujít žádnou šanci bodovat a zápas dovedli do tiebreaku, ve kterém nakonec urvali třetí místo. Spravedlivě dostaly všechny týmy stejné odměny - krásný baseballový dort a plaketu se znakem Kladenského Kahanu. 

I když náš tým skončil na čtvrtém místě, chtěla bych pochválit hráče za viditelné zlepšení od minulého roku, stále lepší koncentraci na zápas a neustálé fandění spoluhráčům z lavičky. A nakonec bych chtěla poděkovat Zuzce Dubské a Lucii Lorencové, které mi dobrovolně vypomáhají na trénincích, soustředěních a turnajích, bez nich bych to nezvládla. 

Za tým U9, Natálie Tauchenová

 

V neděli 28.2. odehráli Minersáci U11 turnaj v nafukovací hale na 12.ZŠ. Systém turnaje byl dělaný stejně jako pro U9 - pro 4 týmy. Turnaje se zúčastnily dva pražské týmy Kotlářka a SaBaT, a jelikož jsme nesehnali čtvrtého soupeře, vytvořili jsme v Miners dva týmy, Miners A a Miners AA. 

V prvním zápase se proti sobě utkaly domácí týmy Miners, které v rámci šetření nadhozu hrály coachball. V dalších zápasech byl již nadhoz. Po základní části se v boji o bronz utkali Miners AA a SaBaT. SaBaT vrátil Miners AA prohru ze základní části a získal tak bronz. Finále si zahráli Kotlářka a Miners A. Kotlářka si držela svoji výherní šňůru a tím Kladenský Kahan vyhrála.

Velice bych chtěla pochválit všechny nové hráče, že i když byli ze svého prvního turnaje nervózní, nedali to na sobě vůbec znát a ve hře měli krásné zákroky a hezké odpaly. 

Za tým U11 Zuzana Dubská

 

VELKÉ DÍKY VŠEM ROZHODČÍM, ASISTENTŮM, TRENÉRŮM A PLNO DALŠÍM, KTEŘÍ SE PODÍLELI NA HLADKÉM PRŮBĚHU OBOU AKCÍ.