Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Petr Baroch na kvalifikaci WBC
18.03.2016

World baseball Classic - Češi jdou za svým snem...

WBC pořádá MLB a asociace profesionálních hráčů MLB. Má svá specifická pravidla. Každý tým musí mít 29 hráčů. A to i přesto, že zápasy v kvalifikaci budou maximálně čtyři. Pro MLB se však jedná o předsezonní období, nadhazovači mají limitovaný počet nadhozů, třeba na čtyřicet až padesát. Může se tedy stát, že po pěti směnách musí střídat.

Tým bude mít sedm trenérů, které musí ještě MLB schválit. U reprezentace je teď hlavním trenérem Mike Griffin a manažer českého týmu Michal Müller. Dále s týmem dlouhodobě pracují Corey Lee, Petr Baroch a Hynek Čapka. Na turnaj pak dorazí ještě další trenéři z MLB. „Je velice pravděpodobné, že MLB pošle svého fyzioterapeuta, aby dohlédl na zdravotní stav profesionální hráčů,“ dodal Ditrich (president ČBA).

 Nejprve zahájil náš národní tým přípravu v Arizoně. Hráči měli pouze týden na to se rozehrát venku, jelikož v ČR panuje ještě zima. V přátelských utkáních Češi nastoupili proti MLB týmům Milwaukee Brewers, Chicago Cubs a San Francisco Giants, „Přesněji se jedná o spring tréninkové týmy. Jsou v nich hráči, kteří bojují o sestavu do MLB. Není jisté, jací baseballisté proti nám nastoupí. Každý tým tam má 60 až 80 hráčů, kteří se snaží všechny přesvědčit, že by se měli dostat do 40 členné základní sestavy,“ říká Michal Müller, manažer české reprezentace. Další dvě přípravná utkání byla proti národnímu týmu Francie a Japan team.

 

Více o dění v Arizoně a Mexiku najdete na stránkách baseballové asociace: www.baseball.cz

 

Čerpáno z ČBA

 Martina Barochová