Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Muži postupují do dalšího kola ČBP!
04.04.2016

Kladenští baseballisté v prvním kole Českého baseballové poháru (ČBP) 2016 zvítězili nad brněnskou Technikou B a za tři měsíce nám další kolo nabídne souboj Davida a Goliáše na domácím hřišti.

Dlouho očekávaný první zápas sezóny je tu a na rozdělovském hřišti se rozehrává zápas úvodního kola ČBP mezi domácím týmem Miners Kladno a Technikou Brno B. Parádní slunečné počasí přilákalo i plno domácích fanoušků a tak může zápas začít.

Po nevydařeném začátku se hosté ujímají vedení 6:0 po první směně. Miners se na pálce příliš nedaří a Šubrt dobíhá pro jediný bod. Všichni přihlížející se tak obávají, že si Technika přijela pro jasnou výhru.

Po první směně však na kopec přichází Müller, který během dalších pěti inningů neumožňuje brněnským pálkařům ani jeden bod. V druhé směně se již domácím na pálce daří lépe a dotahují Techniku 5:6.

Vytouženého zvratu se fanoušci dočkali až v páté směně, kdy Fischer pálí na plné mety odpal přes střed do zadního pole a za bouřlivého potlesku stahuje Bečku a Typolta domu. Miners se tak ujímají vedení 7:6, čímž ale směna nekončí. Nejlepší pálkař zápasu Šubrt stahuje dlouhým třímetovým odpalem do levého zadního pole další dva běžce a sám dobíhá pro poslední bod směny po tzv. balku - nesprávně provedeném nadhozu. Na tabuli, která hlásí skóre 10:6, se teď fanouškům i hráčům kouká s mnohem větším klidem. 

Domácí drží vítězství pevně ve svých rukou až do konce zápasu, i když hosté to nevzdávají a ještě v posledních směnách tlačí a dobíhají pro svůj devátý bod. Zápas ukončuje strikeoutem closer nadhazovač domácích Fischer a Miners tak slaví první výhru v sezóně a postup do dalšího kola Českého baseballového poháru, kde na ně čeká vícemistr české extraligy 2015 Draci Brno.