Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report zápasů 01/18
13.04.2016

Minulý týden rozehráli mladí baseballisté své první zápasy v Pražských přeborech. Mladší kadeti se v úterý představili na domácí půdě proti Titánům z pražské Libuše, starší žáci sehráli první zápasy v neděli na hřišti u protihráčů v pražské Troji. Neuvěřitelný obrat zápasu zaznamenala i dospělá kategorie, která v sobotu hostila baseballisty z Loun.

Hráči do 13 let nastoupili do zápasu proti Tempo Titans méně koncentrovaní než soupeř, který toho využil a na začátku zápasu se ujal vedení 12:0. V dalších směnách se bohužel Miners pálkařsky neprosadili a připisují si první prohru. “Po první směně jsme již prohrávali 12:0. Hráči se nedokázali soustředit, hráči v dogoutu nebyli schopni pomáhat běžcům na metách a scházel zájem o hru. Pochvalu si zaslouží Šimon Jirásek za catcherování a Vojta Brouček a Mikuláš Draxler za získání našich dvou bodů v zápase.” hodnotí zápas trenér Martin Draxler. Tým se bude v dalších zápasech soustředit hlavně na agresivitu a větší chuť do zápasu, která je podle Draxlera klíčovým nedostatkem jeho svěřenců. Další zápas je čeká příští úterý od 17 hodin v Praze - Dejvicích proti týmu Kotlářka Praha.

O vítěznou vsuvku mezi nezdařenými úvodními zápasy mládeže v Pražských přeborech se postaral tým mužů. Ten se na začátku zápasu dostal do nepříjemné situace, ve které protihráči z Loun vedli 14:3. Muži však v sobě dokázali najít sílu otočit skóre ve svůj prospěch a zvítězili 19:14.

Poslední den uplynulého týdne vyrazili starší žáci do areálu SaBaT Praha v Troji, kde sehráli svou premiéru proti domácímu týmu v nepříjemně chladném počasí. Úvodní zápasy se nezdařily a i těmto hráčům chyběla hlavně koncentrace na hru. V druhém zápase již bylo znát zlepšení a skóre 14:13 pro domácí tomu odpovídá. "Velice bych chtěla pochválit nadhazovače a catchery za chytání někdy i velmi těžkých nadhozů, čímž zabránili několika doběhům. Nakonec také Majdu Kubicovou, která jako jediná propálila míč až do zadního pole." dodává trenérka Zuzana Dubská.