Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report zápasů 02/18
23.04.2016

Muži drží vítěznou šňůru, mládež na vítězství čeká

spělí se tentokrát na svůj třetí zápas v Pražském přeboru vydali do areálu v pražské Libuši, kde na ně čekali domácí Tempo Titans. Starší kadeti sehráli svůj první zápas sezóny na domácím hřišti proti Eagles Praha, který se jim bohužel nezdařil. Přesto si jeden ze starších kadetů, Jan Sobotka, spravil chuť na mezinárodním kvalifikačním turnaji Suma Pony League U14, který probíhal od 14. do 17. dubna a jeho vítěz má právo startovat na světové sérii v USA.

 
Muži Miners se proti Tempu Titans prosazovali od začátku, v průběhu zápasu se však domácí nebezpečně dotahovali. Co bylo klíčem vítězného konce pro horníky z Kladna, prozradil trenér Aleš Nepomucký: "Tempo nezačalo nejlépe, ale od čtvrté směny se na nás dotahovalo. Díky dobrému nadhozu Davida Jaklina a práci celého týmu v poli i na pálce, se nám náskok podařilo udržet a vyhrát 16:13."
 
Bohužel nadhazovačům starších kadetů se nedařilo a zápas proti Orlům z pražské Krče byl ukončen předčasně kvůli vysokému rozdílu ve skóre. Nicméně herní kvality jednoho ze starších kadetů, Jana Sobotky, nebyly opomenuty a již poněkolikáté se dostal do výběru pražských hráčů, kteří startovali pod hlavičkou pořadatelského týmu Tempo Titans na již zmiňovaném kvalifikačním turnaji Suma Pony League U14 o postup do USA. 
 
Cesta za oceán díky organizace Pony League však cílem nebylo. Tento tým chce do USA prorazit skrz jiný a mnohem prestižnější turnaj. Hráči ve věku 12 - 13 let se na tomto turnaji sehrávali a čelili kvalitním týmům, aby se řádně připravili na kvalifikaci Little League Intermediate pro Evropu, Střední Východ a Afriku. Tento kvalifikační turnaj proběhne od 1. do 5. července 2016 v Praze a vítěz jede na světovou sérii do kalifornského Livermore na přelomu července a srpna, kde na něj čekají soupeři z celého světa. Světové série Little League ve všech možných věkových kategoriích jsou fantastickou podívanou a sledovaností konkuruje i nejznámější baseballové soutěži světa MLB. České výběry se na světové série do USA dostaly za posledních tři roky celkem 7x ve třech věkových kategoriích. Pokud se podaří českému týmu opět probojovat na světovou sérii, dostane tím reprezentant kladenských Miners Jan Sobotka ojedinělou šanci zahrát si v létě baseball přímo v kolébce tohoto pálkovacího sportu.