Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners ženy na prvním turnaji 3.ČSLŽ stříbrné…
30.04.2016

Softballistky se stejně jako loňskou sezónu i letos přihlásily do třetí ligy. Jelikož týmů bylo loni 19 a organizace byla náročná, rozdělila se 3.liga na dvě divize - východ a západ, kam spolu s dalšími šesti týmy spadá Kladno.

První turnaj ženy odehrály na domácím hřišti. Druhé hřiště poskytly Sedlčany. Předpověď na víkend nebyla zrovna příznivá, čím víc se ale turnaj blížil, tím lépe to vypadalo. Nakonec se aprílové počasí opravdu předvedlo a sobotní sluníčko vystřídal lehký déšť, vítr a nakonec sníh.

 

První zápas jsme sehrály proti Slavia VŠ Plzeň. Ze začátku se nám moc nedařilo a než jsme se nadály, prohrávaly jsme 0:5. Bodovou sérii odstartovala Martina Barochová svým „trojmeťákem“ a ve 4.směně jsme Plzeň začaly dotahovat. Rozdíl 4:6 už nebyl tak drastický a nabudil nás natolik, že jsme soupeřkám dovolily jen další dva doběhy, přičemž jsme je stále dotahovaly. V poslední směně jsme přidaly ještě dalších pět bodů, na co soupeřky nedokázaly odpovědět a vyhrály jsme 9:8.

 

© Petr Vinš

Druhý zápas sobotního rozřazení jsme se postavily Blondies Českým Budějovicím. Hned ze začátku jsme jim ale nedaly nejmenší šanci. Motivace hrát v neděli doma byla obrovská, podpora fanoušků možná ještě větší! Několik odpalů šlo rovnou do zadního pole. Připsaly jsme si body v každé směně a soupeřkám nepomohlo ani střídání nadhozu. Zvítězily jsme rozdílem 0:12. V neděli se sehrály zápasy o 1-4.místo na Kladně a o 5-7. v Sedlčanech.

Semifinálové dvojice tvořily týmy na prvním a druhém místě ve skupinách a hrálo se o to, kdo bude hrát o 1. a 3. konečné místo. Proti nám nastoupilo Tempo Praha B, které skončilo druhé v sedlčanské skupině. Počasí bylo po ránu obzvlášť ošklivé, nenechaly jsme se ale rozhodit. Začaly jsme jako domácí v poli, kde soupeřky rychle skončily a na pálce se nám dařilo. Ve čtvrté směně jsme vyhrály rozdílem, ale Tempo chtělo dohrát ještě poslední pátou směnu. Celkový výsledek zápasu pro Miners 17:1. Čímž jsme si zajistily postup od finále...

 

 © Petr Vinš

Ve finále proti Radotínskému SK se nám ze začátku povedlo udržet malý rozdíl, ve 4.směně se ale Radotín rozpálil a většina míčů šla do zadního pole. Únava týmu byla čím dál větší. Dělaly jsme chyby, soupeřky toho samozřejmě využily. Přidaly se i dvě zranění, naštěstí nic vážného. Celkový stav zápasu skončil 12:6 pro Radotín. My si odnesli pěkné 2.místo a pochvalu trenéra :-).

 

© Petr Vinš 

Velký dík patří Naty Volfové, Zuzce Petráčkové a Kačce Klikové za pomoc s organizací a údržbu hřiště, Petru Vinšovi za fotodokumentaci a v neposlední řadě i fanklubu z řad našich mužů, bývalých hráček a rodinných příslušníků, kteří zajistili skvělou atmosféru!

 

Za tým žen Lucka Lorencová