Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report 03/18
01.05.2016

Nabitý týden zakončen úspěchem žen na domácím turnaji

 

Muži stále v čele tabulky

Nový hrací týden započali muži zápasem na domácím hřišti proti týmu Old Boys z Prahy. Bývalé reprezentanty nebo velmi dobré extraligové hráče v “baseballovém důchodu” vyzvali Miners loni během Opening Game 2015 a připsali si tenkrát první výhru v historii mužské kategorie Miners. V letošním prvním střetnutí dominovali od začátku hosté a Kladeňákům se bohužel velký náskok nepodařilo stáhnout. I s první letošní prohrou proti Old Boys 2:12 drží první příčku v Pražském přeboru mužů. “Zápas byl dobrý, akorát měli silnější pálku, měli hodně leváků a padlo tam několik dvojmetových odpalů. Jinak za nás hezky odházel Vojtěch Bečka, i když ho po tom rozpálili, a Jan Fischer, který zápas dotáhl do konce.“ dodává trenér Aleš Nepomucký.

 

 

Výhra venku pro U13

Následující den rozehráli zápas mladší kadeti, kteří poprvé vyjeli do Prahy, konkrétně do Dejvic, kde sehráli zápas proti týmu Kotlářka Praha. Hra a koncentrace baseballistů do 13 let se po “bouřce” v šatně po prvním domácím zápase, ve kterém předešlý týden prohráli Miners vysoko 21:2, výrazně zlepšila a první výhru slavila i tato kategorie. “Na nadhazovacím kopci začínal Mikuláš Draxler, který házel skvělý zápas a dovedl ho až do vítězného konce. Hráči od začátku plnili všechny příkazy trenéra na pálce, v poli byli velmi aktivní a pozorní. V každém inningu jsme navyšovali svůj počet bodů a zápas jsme dovedli k vítězství 8:7.” hodnotí zápas trenér Martin Draxler.

 

Starší žáci a víkendový turnaj

Mladší kolegy o víkendu čekal turnaj zvaný Interliga, která je pořádaná stejně jako přebory Pražským baseballovým svazem a hraje se o víkendu formou turnajů. Tým se potýkal s nedostatkem hráčů, ale nakonec turnaj úspěšně odehrál a předvedl kvalitní výkon. Průběh jednotlivých zápasů popsal trenér Petr Baroch: “První zápas proti Tempu jsme prohráli 12:2. V tomto zápase házel výborně Jan Lorenc a dlouhými odpaly se předvedli Brouček a Kučera. Druhý zápas proti Hluboké jsme vyhráli 13:8. Dobře házel Kučera jednu směnu a pak Brouček, dále musím pochválit i Matouše Čížka za skvěle odchytaná utkání na catcherovi. Nedělní zápasy začínáme od 9 hod proti týmu Eagles. Hází Kučera a první dvě směny dokážeme hrát se silným soupeřem vyrovnaně. Ve třetí směně začínají Eagles odpalovat daleko a směnu končíme po obdržení pěti bodů. Dobře pálili Lipertová, Kučera. V poli vynikali Čížek, Kučera, Brouček. Poté hrajeme s Tempo Titans o třetí místo. Začíná házet Brouček, kterého brzy střídá Lorenc. Bohužel soupeř nedělá v poli chyby a pálí kvalitně. V tomto zápase musím pochválit všechny hráče, protože i když prohrávali, pořád hráli pozorně a nevzdávali se.”

 

 

Ženy stříbrné

 

Své premiéry se dočkala i poslední soutěžní kategorie - tým žen, který pořádal první z celkových pěti turnajů v sezóně. Softballistky Miners hrají celostátní soutěž, která je hrána formou víkendových turnajů konaných jednou za měsíc. Před domácím publikem nezačaly ženy nejlépe, udělaly několik chyb v poli a prohrávaly 0:5. V závěru zápasu se jim však podařilo skóre otočit na 9:8 a mohly slavit první vydřenou výhru v sezóně. Druhý sobotní zápas přinesl hladkou výhru 12:0 a do semifinále turnaje postoupily ženy z prvního místa ve skupině. Nedělní semifinále se hrálo za velké zimy, nicméně se opět podařilo hladce vyhrát 17:1 a do finále se šlo bez jediné porážky. Ta bohužel na závěr turnaje přišla a za stavu 12:6 si Minersky z úspěšného víkendu odnesly pomyslné stříbrné medaile. 

 

© Petr Vinš