Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Stříbrný Superpohár
18.05.2016

Miners součástí velkolepého Stříbrného Superpoháru

Uplynulý víkend patřil Stříbrným Superpohárům, na kterých bojovalo celkem 29 českých týmů o postup na červnový mezinárodní turnaj baseballistů do 10 let, tzv. SuperCup. Miners se na něj tři týdny intenzivně připravovali a 14. května ráno vyrazili do mrazivého Chomutova. 
 
Bojovalo se ve dvou skupinách. První tvořili domácí Chomutov, Eagles Praha, Rakovník RedCrayfish, Piranhas Beroun a Kotlářka Praha. V druhé skupině kromě nás bojovali ještě pražští Tempo Titans, Joudrs a SaBaT, který byl naším prvním soupeřem. 
 
V zápase začali Miners na pálce, kde stáhli hned tři body a hráči se tak pozitivně naladili do pole, kde parádně bránili. V dalších směnách náskok stále navyšovali až na konečných 6:0. Se stejným nasazením šli po obědě i do dalšího soupeře, Tempa Titans. Začali jako domácí a v poli hráči zjistili, že hlavní úkolem bude zastavovat tvrdé odpaly do zadního pole a jít do každého outu s větším nasazením než v předchozím zápase. Na začátku se podařilo odpálit několik prudkých zápasů a donutit tím soupeře k chybám. Za zmínku stojí i běžecký homerun Maxe Pavlů, který chyb bez váhání využil a téměř "vytlačil" běžce před sebou a doběhl až domů. Soupeř byl na pálce opravdu silný a díky svým hitům přesvědčivě vyhrál 21:5.
 
V posledním zápase nás čekal neméně těžký soupeř Joudrs Praha, kteří jsou pouze softballovým klubem a pyšní se téměř třikrát větší členskou základnou, než jakou má Kladno. Joudrs nás překvapili hlavně bezchybnou obranou, přes kterou se nám nepodařilo dotlačit moc bodů a zápas vyhráli Joudrs poměrem 14:1. 
Po těchto zápasech ještě následovaly dovednostní soutěže Masters, které k Superpohárům neodmyslitelně patří a mnohdy zamíchá celkovým pořadím turnaje. Soutěžilo se v nejdelším hodu, nejdelším odpalu, nejrychlejším homerunovém běhu souhře vnitřního pole. Celkově Miners skončili 7. z devíti týmů. 
 
Třetí místo ve skupině B dostalo Kladno do boje o celkové páté místo proti velmi silnému týmu Kotlářce Praha. Polovinu zápasu vedli, ale bohužel soupeř ke konci zápasu zabral a vyhrál 13:9, za což se ale nemá Miners co stydět. Celkové šesté místo ve Stříbrném Superpoháru je krásný výsledek a kladenští horníci zároveň obhájili i svoje prvenství mezi středočeskými týmy, které nechaly za sebou.