Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Druhý turnaj žen, druhé místo v tabulce
20.05.2016

V sobotu 14. 5. 2016 se tým žen vydal na turnaj do Merklína. Nutno podotknout, že se vyjíždělo v sobotu v nelidských 6:30. Vyrazili jsme v následující sestavě: Barochová, Cimbulková, Čopáková, Dubská, Kadeřábková, Kolářova, Kotíková, Kozinová, Krupičková, Lorencová, Postolková, Števůrková, trenér Kotík, a malé fanynky Evička a Inna.


 

sobota 14. května

 

První zápas jsme hráli proti celku z Hluboké a vyhráli jsme 9:7. Na to, že bylo ráno a měly padat trakaře, bylo na obloze sluníčko a venku se dalo relativně fungovat i bez kulicha. Po zápase jsme měli 2 zápasy volno, během kterých jsme tmelili tým. Aktivně jsme společně jedli a spali. Po odpočinku nás čekaly další dva zápasy ze sobotního programu.

První z nich jsme hráli proti našim oblíbeným soupeřkám z Českých Budějovic (ve kterých by chtěl žít každý) Blondies. Na úvod zápasu jsme se tradičně dozvěděly, že „Softball dělá sexy těla.“ Zápas to byl vyrovnaný přesně do momentu, kdy se rozhodovalo o tom, jestli zvolit fair-play nebo se na to vykašlat. Zápas byl na malý moment přerušen kvůli dešti a rozhodčí tak asi lehce ztratil koncentraci, protože u první pálkařky po přestávce zapomněl, že dva foul bally se rovnají dvěma strikům a třetí prošvihnutý strike by měl logicky znamenat SO. Rozhodčí se může splést, chyby děláme všichni, ale od hráčky bych očekávala, že se přizná a nebude alibisticky tvrdit, že stav si má pamatovat rozhodčí a ona vlastně neví, jaký stav na pálce měla. Rozhodčí dal na její slovo, že před posledním strikem měla pouze jeden foul ball a žádný SO se tedy nekoná. Za co jí ale tleskám je, jak se, férově získané, příležitosti chopila a jaký odpal tam vyšvihla. Blondies získaly drobný náskok a my jsme si zápas úspěšně prohráli 4:8.

 

 

 

Poslední zápas nás čekal s celkem z Liberce a vyhráli jsme ho 11:9. Byla to taková tahačka o skóre, ale bylo to fajn. Celý zápas zakončila další ledová sprcha okořeněná dokonce o kroupy. Výkony v sobotním programu jsme si zajistili 2. místo v merklínské skupině a v neděli ráno nás čekal přesun do Plzně na rozhodující boje turnaje. Nocleh jsme měli, jako již tradičně, v penzionu U Josefa. Dali jsme si večeři a výjimečně jsme vynechali večerní teambuilding, protože na většinu týmu padla únava.

 

neděle 15. května

 

Ranní zápas byl naplánován od 9 hodin, takže přesun z Merklína začal zhruba v půl osmé, možná spíš ve tři čtvrtě. Plzeňské hřiště se nachází v parku hned vedle věznice na Borech, a protože jsme hřiště museli trochu hledat, prohlédli jsme si tuto plzeňskou památku hned několikrát. Od rána byla zima jako v psinci. Snažily jsme se pořádně zabalit a zároveň se pořádně rozhýbat. Řekla bych, že se nám to celkem povedlo, protože zápas s mírně favorizovaným celkem z Radotína vypadal softbalově na obou stranách. V zápase bylo mnoho hezkých hitů i zákroků v poli. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu, jen na naší straně jsme měli v zápisu skóre 6:6 a Radotín měl zapsáno 7:7. Zhodnotili jsme, společně s trenérem soupeře, že je to vlastně jedno, protože je to stejné jako skóre 0:0 a šlo se do tie-breaku. V něm se nám bohužel nepodařilo skórovat a doběh Radotína znamenal, že o zlato bojovat nebudeme.

V druhém semifinále se střetly týmy domácí Slavie Plzeň a Blondies ČB. Na zápas jsme koukali, ale nějak jsme se nemohli rozhodnout, komu vlastně přejeme vítězství. Dopadlo to tak, že ČB po právu prohrály a nás s nimi čekala odveta a zároveň boj o bronz. Zápas začal opět vyrovnaně, ale tentokrát naštěstí tak zůstal až do poslední směny. Dokonce nás ani nerozhodil neuznaný aut na druhé metě a následně neuznaný aut na metě domácí, kde běžkyně rozhodčímu vysvětlila, že dotek dresu opravdu nemůže cítit a jedná se tedy o doběh. V tie-breaku jsme si vybojovali vítězný bod a s ním i pocit zadostiučinění a radost z bronzu.

 

 

Celkově se turnaj vyvedl. Užili jsme si společně strávený čas, snad jen počasí mohlo být o něco příjemnější. Zvláštní ocenění určitě zaslouží Haňa Kotíková za nadhoz ve všech zápasech, odpočinula si pouze necelý jeden zápas, kdy ji na prkně vystřídala Lůca Števůrková. Hrdinkou víkendu je Ála Kadeřábková, která odchytala všech 5 zápasů a nadto ještě v sobě objevila skrytého pálkaře a sypala tam jeden hit za druhým. Zisk bronzu nás momentálně řadí na celkové druhé místo v tabulce 3. české softballové ligy žen 2016, před námi je pouze zatím 100% tým z Radotína.

 

Díky celému týmu a see ya 18. a 19. 6. v Hluboké nad Vltavou, kde budeme bojovat o vylepšení pozice v ligové tabulce.

 

Za tým žen, Andrea Postolková