Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report 06/18
20.05.2016

Kadeti vyhrály 3 ze 3 zápasů, jejich mladší kolegové z U13 obdrželi od Eagles vysokou porážku, výběr hráčů reprezentoval kladenský baseball na Stříbrném Superpoháru a ženy mají skvělou formu a drží si svoji stříbrnou pozici v 3. lize žen... to byl šestý týden sezóny Miners!

 

Stoprocentní úspěšnost kadetů

Na svoji první výhru čekala nejstarší mládežnická kategorie dlouho, o to víc byla přesvědčivá. Do týmu Eagles, proti kterému na začátku dubna Miners prohráli 16:4, se tentokrát tvrdě opřeli a porážku jim oplatili vysoko 25:3. Na konci týdne pak kadeti vyrazili až do Hluboké nad Vltavou, kde sehráli double s domácím týmem a oba vyhráli, čímž si vyrovnali bilanci vyhraných : prohraných zápasů. Trenér Aleš Nepomucký dodává: "Byla jasná strategie a to jít od začátku zápasu do hry naplno a být agresivní na metách. Díky plnění signálů na pálce a na metách a dobré obraně se nám ve všech zápasech dařilo soupeře držet a nakonec přehrát. Proti Hluboké to byly moc hezké zápasy, první zápas odházel dobře Jakub Hořejší a druhý zápas Jan Sobotka."

 

Výkony mladších kadetů na houpačce

Po několika výhrách našeho zatím nejúspěšnějšího mládežnického týmu, pro ně tým Eagles připravil ledovou sprchu na domácím hřišti. Kladenští podcenili spoluhráče a prohráli 19:7. Trenér Martin Draxler vidí jedinou chybu: "Po několika jasných výhrách stoupl úspěch našim hráčům do hlavy a než polaři zjistili, že pouze nadhazovač a catcher jim zápas nevyhrají, bylo pozdě.  Další chyby běžců na metách pouze dokreslily rozpoložení hráčů a bylo jasné, že z toho to zápasu si vítězství neodvezeme. Pozitivum bylo několik pěkných třímetových odpalů v podání Tadeáše Tauchena a Mikuláše Draxlera, což ovšem na vítězství zdaleka nestačilo a pouze jsme korigovali výsledek. Je vidět, že již v tomto věku musíme pracovat s psychikou hráčů, která je v baseballu více než důležitá." O víkendu je pak čekala velká nálož zápasů v podobě turnaje Interliga U13, na který se přihlásilo 6 týmů. Nepodařilo se bohužel vyhrát ani jeden zápas ve skupině a Miners šlo bojovat do zápasu o páté místo proti baseballistům z Rakovníka, které přehráli přesvědčivě 17:0. 

 

 

Ženy drží formu a berou bronz

Úspěšný víkend zažily opět softballistky Miners, které musely ukázat kladenskou bojovnost ve dvou vyrovnaných zápasech, které byly rozhodovány až tie-breakem. S jednou prohrou ve skupině se ženy dostaly do semifinále, kde narazili na silného soupeře z Radotína. Zápas velkou většinu vedli, avšak v tiebreaku byl Radotín úspěšnější a Miners šli do boje o bronz. Tento zápas byl také vyrovnaný a ženy si už další výhru v tiebreaku vzít nenechali, vyhráli a berou bronz, čímž si upevňují druhé místo v tabulce.

 

 

Miners U10 a Stříbrný Superpohár

Nejatraktivnějším turnajem uplynulého týdne však byl Stříbrný Superpohár, který je kvalifikačním turnajem pro postup na červnový SuperCup, mezinárodní baseballový turnaj pro hráče do 10let, který se koná v areálu pražských Tempo Titans. V čtyřčlenné skupině skončilo Kladno třetí a v neděli šlo do boje o celkové páté místo v turnaji proti týmu Kotlářka Praha. I když polovinu zápas Miners vedli, bohužel Kotlářka zabrala a vyhrála 13:9. Součástí tohoto turnaje byli i dovednostní soutěže - nejdelší odpal, nejdelší hod, nejrychlejší homerun běh a souhra vnitřního pole. Všechny děti i rodiče si tento turnaj i za mrazivého počasí užívali a hráči jsou skvěle namotivováni do dalších zápasů.