Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report 07/18
01.06.2016

V sedmém týdnu sezóny hráli pouze starší žáci, kteří se v závěru týdne představili na turnaji Interliga na domácím hřišti v Rozdělově.

Průběh pondělního zápasu kategorii U11, vedené trenéry Petrem Barochem, Zuzkou Dubskou a Lucií Halakucovou, popsala sama hráčka starších žáků Majda Kubicová.

"V pondělí 16.5. jsme hráli proti Eagles na jejich hřišti v Praze. První směna zápasu pro nás nedopadla příliš dobře. Začínali jsme na pálce, ale bohužel jsme neudělali ani bod. Druhá směna taky nic moc a během chvilky jsme prohrávali 0:6. Dalším našim pálkařům se také nedařilo a skóre bylo 0:9. Pak jsme všichni bojovali a začali jsme bodovat. Já jsem chytila dva míče v zadním poli a Markétka chytila asi tři nebo čtyři míče. Sonja vyoutovala protihráče z luftu. Kluci pak zvládli doběhnout pro šest bodů. Hned jsme byli veselejší. Rodiče na tribuně bouřlivě fandili. V poslední směně byli Eagles na pálce, ale hned tři první hráče jsme vyoutovali, tím jsme udrželi konečné skóre zápasu 6:15."


Další den měl být rozehrán zápas v kategorii U13 proti týmu Titans na jejich hřišti v Praze. Hřiště však kvůli počasí nebylo přizpůsobeno hraní a zápas byl odložen na neurčito.

O víkendu se v Rozdělově připravilo zázemí pro celkem 6 týmů, které spolu svedly boje v druhém turnaji Interligy U11. Celý průběh turnaje popsal trenér Petr Baroch: "Miners Kladno první zápas odehráli s týmem Sabat Praha, který vyhráli 15:13. Výborně v tomto zápase házel Jan Lorenc. Nutno pochválit i náš útok, protože 15 bodů proti Sabatu se nám moc často nedaří. 

Další zápas čekal Minersáky od 15:00hod s ještě silnějším týmem, kterým byl SK Kotlářka Praha. Jelikož Sabat Praha neočekávaně vyhrál s týmem Kotlářky, vzniklo kolečko a museli jsme proti Kotlářce vyhrát nebo prohrát o bod. Bohužel Kotlářka byla v zápase lepší a prohráli jsme 15:9. Což pro nás znamenalo, že budeme hrát o 5.-6.místo s týmem Blesk Jablonec.

V posledním zápase proti vyrovnanému soupeři jsme podlehli 15:13, ale bylo vidět, že jsme se o nějaký kus posunuli a kdo ví, jak bychom dopadli, kdyby nevzniklo kolečko. Bohužel baseball je sport a také k tomu musíme tak přistupovat.  Chci poděkovat všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravách hřiště, bufetu, muziky a dobré nálady."