Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Report 11/18
26.06.2016

Na jedné straně velké prohry s lídry regionálních baseballových přeborů, na straně druhé zlato kladenských softballistek z třetí turnaje sezóny

Na začátku 11. týdne sezóny přivítali Miners na svém hřišti orlíky z Prahy, kteří vévodí tabulce regionálního přeboru starších žáků pro tuto sezónu. Na nadhazovacím kopci se za domácí jako startující nadhazovač Jan Lorenc ve dvojici se zadákem Matoušem Čížkem. Průběh zápasu nám přiblížil trenér Petr Baroch: "Naše obrana nedokázala zahrát jednoduché outy a soupeř přidával bod za bodem. V zápase stojí za zmínku kvalitně odchytaný zápas našeho zadáka Matouše Čížka. Na pálce se nejvíce dařilo Chýlové, Kučerovi a Borkovi. Skóre zápasu skončilo 15:5 pro tým Eagles Praha. Do konce základní části nás čekají tři zápasy. V neděli 26.6.2016 odehrajeme od 13:00hod dva zápasy proti týmu z Loun a v pondělí jeden zápas proti týmu Tempo Praha."

 

© Renata Lipertová

 

Ve středu pak horníci na stejném hřišti hostili duel nejstarší kategorie. Porovnat síly přijel Rakovník Red Crayfish, který stejně jako Eagles v kategorii U11 vévodí tabulce regionálního přeboru mužů. Pálkaři hostů se do toho opřeli pořádně již v první směně, kde musel být střídán domácí startující nadhazovač. Zběsilé pálky Rakovníku nezastavili ani další kladenští nadhazovači a skóre 30:6 vypovídá jasně ve prospěch Rakovníku.

 

© Jan Motejzik

 

Smolný týden však svým výborným výkonem vykompenzovaly softballistky Miners na svém třetím turnaji sezóny tentokrát pořádaném v daleké Hluboké nad Vltavou. Rozpis zápasů byl velmi nemilý a ženy v sobotu vyrážely již v 6 hodin směrem na jih Čech. V prvním zápase se ještě trochu probouzely, ale přesvědčivě přehrály svého prvního soupeře ze skupiny, domácí tým Hluboké 9:5. V dalším zápase nestačily na Slavii Plzeň 3:7, chuť si však vzápětí spravily výhrou 15:3 nad Patriots Liberec a do nedělního semifinále postoupily z druhého místa ve skupině. V něm si hladce poradily s Blondies ČB 14:4 a podruhé v sezóně zamířily do finále turnaje, kde na ně čekal Radotín. Kladenské softballistky oplatily Radotínu porážku z dubnového finále turnaje na Kladně a berou zlato.