Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Na Kladno poprvé přijel extraligový tým
08.07.2016

V neděli 3. července se po celé republice rozběhlo třetí kolo Českého baseballového poháru, do kterého byly již nasazeny i extraligové týmy. Na kladenské hřiště v Rozdělově dorazil tým Draků Brno, 19 násobný mistr České republiky. Většina hráčů Draků se pouze přesunula z reprezentační akce Pražský baseballový týden, která finišovala den předtím v sobotu.

Před druhou hodinou odpolední se na novém hřišti Miners začali scházet fanoušci, kterých nakonec přišlo přes sto. Před začátkem utkání se slova ujal tajemník klubu Martin Draxler, který představil sestavy obou týmů. Draci přijeli ve dvanáctičlenném složení, které skrývalo mnoho reprezentantů, amerických posil a jednu baseballovou legendu Pavla Budského. Kladeňáků nastoupilo dvakrát více. Poté se rozezněla česká hymna, což byl moment, při kterém kdekomu naskočila husí kůže.

Hosté obsadili pozice v poli a na kopci se jako první představil mladý Filip Moštěk. Kladenský první pálkař lineupu, Jan Fischer, obsadil po čtyřech špatných nadhozech první metu. Tomáš Goby odpálil do dvojoutu, ale díky chybě spojky se nekonal ani jeden z outů.  Další se do boxu postavil Petr Baroch, který donutil dračí obranu k přehozu první metu a vzápětí doběhl Fischer pro první bod. Další bod se již přidat nepovedlo a Miners šli bránit.

Za domácí začal nadhazovat Petr Baroch a obraně se podařilo zahrát doubleplay. Nicméně i Draci přidali bod a v průběhu zápasu nebyl jejich útok tak přesvědčivý, jak kladenští hráči a fanoušci předpokládali. Za zmínku jistě stojí odpálený double navrátilce Macenuera či tečování pálkaře u druhé mety po příhozu Tomáše Gobyho z levého zadního pole.

Do deváté směny prohrávalo Kladno pouze o tři body. Draci ale zabrali a několika hity zvýšili náskok na 9:2. Tento výsledek se již nedokázali domácí obrátit a zápas končí ve prospěch Draků Brno. Hráči Kladna se shodli, že zápas byl bezvadný a spolu s fanoušky si ho moc užili. Neděle 3. července 2016 se tak zapisuje do historie jako den, kdy na rozdělovské hřiště poprvé přijel extraligový tým.