Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners v národních výběrech
26.07.2016

Nový historický milník pro náš klub - zástupce Miners pojede World Series do USA! Nic se nemá zakřiknout, ale stalo se již tradicí, že hráči Miners každoročně působí ve výběrech Little League ve všech možných kategoriích. V letošní sezóně se na evropských kvalifikacích i tento rok představili Michaela Čurillová, Jan Sobotka a nově jel za český tým bojovat i Adam Zajíček.

Z kraje července se Jan Sobotka představil ve výběru regionu Severozápad v soutěži Little League Intermediate, v níž hráči ročníků 2003 a 2004 usilovali o postup na světovou sérii, která se letos koná ve městě Livermore v Kalifornii. Dějištěm evropské kvalifikace se stala hřiště klubu Tempo Titans Praha, kde o postup bojovali dva výběry z České republiky, region Jihovýchod a Severozápad, a tým z Belgie. Ve finále se střetly právě ony dva české výběry, ve kterém bohužel tým s Honzou Sobotkou prohrál 8:13 a ani letos se tak náš hráč nepodívá se baseballem za oceán.

 

 

V dalším týdnu se opět v Praze rozběhla další evropská kvalifikace, tentokrát pro dívčí softballové týmy ve věku 14-16 let. Na turnaj do areálu pražského klubu Joudrs týmy z Holandska, Itálie a dva české výběry, region Severovýchod a Severozápad. V posledním zmiňovaném se představila kladenská hráčka Michaela Čurillová, která ve výběru rozhodně není poprvé. Její tým se probojoval až do samotného finále, kde čelil holandskému výběru. Výhrou 4:2 si zajistil letenky za oceán a Míša Čurillová se tak jako první hráčka Miners představí ve světové sérii Little League.


 

Následující týden patřil evropským kvalifikacím nejstarší kategorie baseballové i softbalové Little League. Český výběr pod vedením Petra Barocha a Michala Müllera, které oba můžete vidět působit v dresu Miners, odcestoval na takzvanou Big League do Holandsku. Členem českého týmu hráčů od 15 do 18 let byl i Adam Zajíček, catcher týmu mužů Miners. Tým se bohužel do finále neprobojoval a z holandské kvalifikace odjel s bronzovým nepostupovým místem.

 

 

Děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci klubu a Míše přejeme šťastnou cestu a plno úspěchů na světové sérii!