Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Softballistky vyhrály divizi
08.09.2016

Na posledním turnaji základní části 3. ČSLŽ jsme téměř s pětibodovým náskokem v tabulce neměli, co ztratit. Naopak jsme mohli jenom získat, což se téměř nevědomky stalo a před finálem jsme zjistili, že jsme v západní divizi této ligy na prvním místě!

Na turnaj do Liberce se přihlásilo 8 týmů, které vytvořily dvě skupiny. My jsme byli rozlosováni do skupiny s tradičním rivalem Blondies České Budějovice, Hlubokou nad Vltavou a domácími Patriots Liberec. Sobotní ranní zápas jsme začali proti domácím hráčkám z Liberce a rozespalost byla znát. Náš útok se naštěstí brzy rozjel a první zápas vyhráváme 13:2. Další zápas nás čekal proti Hluboké nad Vltavou, kde náš útok pracoval jak má již od začátku a naše obrana povolila pouze tři doběhy. Další výhra 16:3 v nás udržela zápasovou pohodu a volný čas před posledním zápasem ve skupině jsme využili návštěvou sportovního veletrhu v blízké Home Credit aréně a k ubytování na hotelu.

 

Poslední zápas ve skupině pro nás nebyl ani tolik fyzicky náročný, jako spíš psychicky. Na jihočeský tým jsme se museli stále dotahovat, ale pálka nás zklamala a nedokázali jsme zápas dovést k vítězství ani při plné podpoře hráček z plzeňského týmu. Ve skupině tak končíme na druhém místě, které nám ale zajišťuje místo v horní čtyřce.

 

 

V neděli jsme si mohli v klidu přispat a semifinále proti Slavii Plzeň se rozehrálo až v 11:15. Začátek zápasu se nám opět moc nevedl a prohrávali jsme 3:0. Malý náskok Plzně se nám však dokázalo dotáhnout a náš útok nepolevoval. Naopak soupeř se již na odpor nezmohl a obranu jsme končili vždy třemi rychlými outy. Výhra 6:3 nás poslala do finále, kam jsme se v letošních turnajích podívali již třikrát. Finále sice začalo tvrdým útokem Tempa a náskokem 2:0, nicméně zbytek zápasu byl již jasně v naší režii a zápas skončil předčasně rozdílem 12:2.

 

 

 

Po finále se prudce rozpršelo a my šli přihlížet zápasu o třetí místo mezi Blondies a Plzní, z čehož vyšly vítězně Blondies. Zlatá medaile nás nečekala, ale velký medovník nás potěšil možná více. Radotín, který do tohoto turnaje vládl divizi, skončil na pátém místě a my jsme se tak dostali do čela tabulky a vyhráli nejen turnaj v Liberci, ale i celou divizi. Za tři týdny nás o víkendu 24. - 25. 9. čeká závěrečný turnaj, kde se střetnou tři nejlepší týmy z obou divizí. Držte nám pálce!