Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Hráčky Miners Kladno zakončily sezónu 2016 medailovou příčkou
27.09.2016

Poslední zářijový víkend se na hřišti v Kladně a Praze – Radotíně  potkalo šest nejlepších celků třetí nejvyšší ženské softballové ligy. Do té doby se týmy střetávaly izolovaně na turnajích východní či západní divize, na finálovém turnaji se pak některé týmy viděly takřka poprvé. Jak se s touto situací popraly kladenské softbalistky?

Kladno spolu s kolegyněmi z divize Blondies České Budějovice a Snails Kunovice B z východní divize utvořily skupinu B. V prvním zápase proti Blondies navyšovaly kladenské hráčky svůj náskok a konečným skórem 8:1 mohly slavit první a velice důležitou výhru. V odpoledním zápase proti Kunovicím se nedařilo zkrátka nic a nejvíce zklamala pálka. Vysoká prohra 1:16 poslala Kladno do nedělního semifinále proti favoritkám z Arrows Ostrava.

 

© Jan Motejzík

 

 

V boji o finále se do toho soupeřky pořádně opřely a v první směně nasázely Kladnu 11 bodů. Takový útok se již v dalších směnách neopakoval a ke konci zápasu Minersky zabraly a smázly nulu ze svého skóre. Obrat se však nekonal a Ostrava ukončila zápas předčasně rozdílem 14:4. Do finále se tak bohužel kladenské hráčky nepodívaly, ale pořád bylo o co hrát – o zbývající medailovou pozici.

 

© Jan Motejzík

 

 

Odpolední zápas o bronz Kladno svedlo s mladými hráčkami z jihočeských Ledenic, které ovšem disponovaly vcelku svižným nadhozem. V zápase se diváci příliš bodů nedočkali, neboť dominovaly obrany obou celků. Jako první se vedení ujaly soupeřky z Ledenic, avšak v průběhu zápasu Kladno zápas obrátilo ve svůj prospěch a vedení již nepustily. Po konečném skóre 5:3 obsazují hráčky Miners Kladno třetí příčku v 3. české softballové lize žen v sezóně 2016.