Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Muži Miners v nadstavbě o první ligu v sezóně 2017
18.10.2016

Tým mužů se přihlásil do podzimního nadstavbového turnaje do 1.ligy, které se hrálo na extraligovém hřišti Techniky Brno na Kraví hoře. V boji o místo v 1. lize 2017 se utkaly pouze tři týmy - Miners Kladno, Technika Brno B a Pelicans Bučovice. Hrálo se systémem každý s každým na 7 směn a první dva týmy postupovaly do nedělního finále. Perličkou turnaje bylo pravidlo první ligy, které hráči povoluje pálit výhradně s dřevěnou pálkou.

První sobotní zápas jsme odehráli proti domácímu týmu Technika Brno. Na nadhazovacím kopci se předvedl Vojtěch Bečka, který proti silnému týmu předváděl čtyři směny skvělou práci. Naši pálkaři se v začátku zápasu neprosazovali na pálce, a když jsme na soupeře zatlačili povedenými odpaly, naše chyby na metách rozhodli o tom, že jsme neskórovali. Stav utkání skončilo vítězně pro soupeře Techniky Brno 5:3. Nejlepším pálkařem byl Aleš Nepomucký, který úspěšně odpálil 3 hity ze 3 startů. Na nadhozu předvedl výbornou práci Vojtěch Bečka, který odházel celý zápas.

 

 

 


Druhý rozhodující zápas proti Pelikans Bučovice byl bojem o finále. Začali jsme na pálce a v úvodní směně jsme se ujali vedení 1:0. Startujícím nadhazovačem byl Jakub Hořejší, který se pral se strikezónou a umožnil Pelikánům třikrát skórovat. Jakub byl střídán Davidem Jaklinem, který měl před sebou těžkou situaci - plné mety a žádný out. David dostal tým rychle ze směny a skóre zápasu bylo pro Pelikány 4:1. V další směně jsme dorovnali na 4:4 a zápas vypadal jak přesýpací hodiny, jednou vede soupeř, jednou my.

 

 

 

Nad soupeřem jsme vedli do páté směny, kde si soupeř připsal bod a opět je výsledek zápasu vyrovnaný. Na pálce předvádíme krásné odpaly, které bohužel končí soupeřovi v rukavici. Bučovice v šesté směně zaútočili a díky našim třem chybám otočili skóre na 9:6. Všem bylo jasné, že musíme udělat minimálně tři body, abychom šli do prodloužení. Pálkaři se dostali na mety a snížili jsme náskok na 8:9. Obsazené plné mety a dva outy, ale bohužel pálkař úkol nesplnil a tým Miners prohrál v napínavém zápase 8:9.

 Tento turnaj byl velkým přínosem pro mladé hráče. Trenérům ukázal, na čem se musí v zimní sezóně pracovat. Velké díky patří všem hráčům, kteří se účastnili turnaje.