Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners Kladno založilo nové tréninkové centrum
09.11.2016
Po šesti letech od založení mládežnické základny přichází klub v zimní přípravě s novinkou. Nové tréninkové centrum Miners (TCM) je určeno pro hráče baseballového a softballového oddílu Miners Kladno ve věku 9 - 15 let. “Chtěli jsme poskytnout talentované mládeži více tréninkových jednotek a větší individuální přístup mezi hráčem a trenérem.” popisuje poslání tohoto projektu zakladatel centra, Petr Baroch.

 

Petře, jak tréninkové centrum bude vypadat a kde jsi přišel na nápad udělat TCM?
Tréninkové centrum je připraveno pro talentované hráče nad rámec jejich týmových tréninků. Z celkem 50 hráčů těchto kategorií jsme vybrali 12 vyvolených, u kterých se budeme zaměřovat především na herní a technické detaily, pro které není v základních trénincích dostatek času. Do centra také budeme jednou za měsíc zvát ikony českého baseballu. 
 
 
 
Čekají kromě tréninků na hráče ještě další výhody?
Ano. Pro začátek je zde znatelná sleva na jarní víkendové soustředění ve sportovním centru Nymburk a triko s logem TCM. Chceme tímto motivovat další hráče v oddílu, aby měli jasný cíl, a to dostat se do centra. Myšlenku nosím v hlavě dlouho a byl to další cíl, který jsem chtěl na Kladně vytvořit. TCM mohlo vzniknout až v momentě, kdy hráčská základna bude dostatečně silná.
 
Má takové centrum ještě nějaký baseballový oddíl?
Ano. Draci Brno mají také tréninkové centrum. Brněnský klub je v těchto věcech velice kvalitním oddílem, který dokáže mimo tréninkové jednotky vytvořit i výborné individuální tréninky. Dále existují i dvě akademie, které jsou určeny pro hráče z Prahy a Moravy.
 
V čem je fungování akademie jiné a proč jste ji nevytvořili na Kladně?
Pro mě je akademie velký slib pro hráče, kteří do ní chodí. Zavazujete se, že o hráče bude maximálně postaráno po trenérské, tréninkové, ale i věcné stránce. Akademie by měla být pro hráče, kteří jsou v reprezentacích a chtějí jednou podepsat profesionální smlouvu. 
 
 
 
 
Takový hráč musí být jistě časově velmi vytížen. Dá se to skloubit se školou?
Program akademie musíte skloubit se školní docházkou a hráč by tak musel mít tzv. individuální studijní plán a to ještě není možné. Neříkám, že na Kladně akademie nikdy nebude, ale nyní na to ve školách nemáme připravenou cestu. Snad někdy do budoucna bychom mohli vytvořit kladenskou akademii, případně středočeskou, kterou by mohli navštěvovat talentovaní hráči z celého kraje.