Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Nejmladší Miners překvapením turnaje
24.01.2017

Ačkoliv ráno přijali malí Miners od organizátorů výzvu rozdělit se na dva týmy, aby nahradili v rozpise tým Rakovníka, a roztříštili tím své síly, turnaj se mladým hráčům pod vedením Petra Vinše a Radky Jakubové vyvedl na jedničku. Přesněji řečeno na první a druhé místo!

 

Nejmladší hráči kladenského klubu Miners se v neděli 22. ledna zúčastnili letos prvního turnaje s názvem Čakovice Open Ball. Dalšími zúčastněnými týmy byl SaBaT Praha, Baryba Velký Osek a Pirnahas Beroun. Protože kladenští překvapili vysokou účastí (přijelo 12 hráčů), byli vyzvání postavit ne jeden, ale dva týmy. Výzvu jsme srdnatě přijali a postavili dva rovnocenné týmy složené tak, aby síly byly rozloženy rovnoměrně.

“My, trenéři, jsme si uvědomili, že nyní je před každým z nás úkol provést svůj tým celým turnajem s co nejlepšími výsledky a tak, abychom přežili. A bůh ví, že 6 předškoláků na jednoho trenéra je opravdu přesila :-). Naštěstí nám pomohli téměř profesionální asistenti trenérů – aktivní tatínci, kteří nejen fandili, ale také hlídali potřebný materiál, sledovali dodržování pořadí na pálce i počet získaných bodů a outů, takže jsme se mohli soustředit na pilování techniky hry našich svěřenců.” vychvaluje si trenérka Radka Jakubová.

 

“Největším pozitivem a překvapením bylo neuvěřitelné nadšení a zapojení všech dětí v obou týmech. Děti se orientovaly ve hře, skákaly doslova po každém míči a i naprostí začátečníci se snažili pálit o sto šest, navzájem si fandily a jásaly při každém získaném míči. Samozřejmě se dostavily i krize, kdy se nám dlouho nedařilo outovat, ale i v těchto chvílích se děti dokázaly soustředit a dostat ze sebe to nejlepší. Vyvrcholením turnaje byl zápas obou našich týmů, kdy šlo doslova o bratrovražedný boj, který 19:18 vyhrál tým Miners II.” dodává nadšeně Radka.

Všechna Minersátka nakonec završila turnaj sladkou odměnou a trenéři doufají, že přísloví o „prvním vyhrání“ tentokrát nebude platit a těší se na další turnaje.

 

Gratulujeme a poctivě trénujte dál!