Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Bronzové Kladenské Kahany 2017
08.03.2017

 O víkendu rozehrály dvě mládežnické kategorie U9 a U11 tradiční kladenské halové turnaje, které se oba konaly v nafukovací hale při 12. ZŠ. V sobotu započaly boje baseballisti do 11 let, kteří dle trenéra Petra Barocha skvělé výkony a vysloužily si třetí místo. V neděli se mladší kolegové do 9 let ve velkém počtu 16 hráčů v konkurenci obstály také na třetím místě po porážce týmu SaBaT Praha 17:11.

Kladenský Kahan U11 slovy Petra Barocha

První zápas jsme odehráli proti Tempo Titans. Na hráčích byla vidět nervozita a dezorientace na hřišti, která byla způsobena prvním zápasem v zimní přípravě. Jetedy těžké tento zapas hodnotit. Prohráli jsem 12:0.

 

© Jan Motejzík

 

 

Druhý zápas vypadal úplně jinak než předešlý. Skvěle zaházel Filip Kučera, který celý zápas soupeře držel. Nad Kotlářkou jsme vedli 4:2 a v poslední směně díky našim dvou chybám jsme bohužel prohráli 5:4. Za tento výkon bych chtěl hráčům poděkovat. Všichni hráli jako tým s těžkým soupeřem. Skvělou práci v obraně předvedl Tomáš Kroupa, který catcheroval zmiňovanému Filipu Kučerovi.

 

© Jan Motejzík

 

Poslední zapas jsme odehráli s Rakovníkem. Měli jsme hrát zápas ve skupině a zápas o 3-4 místo. Domluvili jsme se, ze odehrajeme jen  jeden delší zápas. Nad Rakovnikem jsme od začátku vedli. Zahráli si všichni hráči a opět všechny musím pochválit za předvedený výkon, díky kterému jsme obsadili konečné 3. místo. Tým Rakovník vypadal jako tým Miners před 5 lety, kdy jsme začínali.

 

Kladenský Kahan U9 slovy Lucie Halakucové

V první části turnaje, kdy se hrálo systémem každý s každým, jsme bohužel prohráli klíčový zápas s Eagles Praha, který nás srazil do bojů o třetí místo. Všechny zápasy v základní části byly zajímavé, ale nedařilo se nám tolik v útoku jako soupeřům.

 

© Jan Lorenc

 

Do bojů o třetí místo jsme ale nastoupili s nekompromisním drtícím útokem. Skvělé dlouhé odpaly předvedli Fanda Kolajta a Honzík Herget. I ostatním se na pálce dařilo a donutili jsme soupeře udělat spousty chyb. Naopak naše obrana předváděla neskutečné zákroky - Honzík Děkanovský zahrál double out z chyceného míče, pro který skákal rybičku, Bára Jedelská bezchybně chytala na první metě, Filip Šámal na nadhozu nenechal projít za sebe žádný míč a Matyáš Krejcárek na třetí metě vychytal několik krásných soupeřových odpalů. Celá obrana zafungovala velmi dobře a soupeře jsme často nenechali vůbec bodovat. Třetí místo jsme brali jednoznačným vítězstvím 15:3.