Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Ženy Miners mají za sebou úspěšný turnaj před sezónou
10.04.2017

Tři týdny zbývá do prvních zápasů 3. ligy softballu žen, která odstartuje turnajem na Kladně o víkendu 29. - 30. dubna. Tým Miners patří mezi silné celky této soutěže a cílem pro tuto sezónu je jednoznačně postup do vyšší ligy, o kterou kladenské softballistky pod vedením nové trenérky bojovat.

Na přípravném turnaji pořádáném druholigovým týmem Storms Praha se utkaly týmy různého věku a úrovně. Dva zástupci juniorek - Tempo Praha a Eagles Praha, dva zástupci 3. ligy - Miners Kladno a Blesk Jablonec, a jediný zástupce druhé ligy - Storms Praha. Hrálo se systémem každý s každým včetně nezvyklé novinky, že po každém zápasu, ať skončí jakkoliv, se hraje tiebreak. 

 

 

První zápas jsme začaly v sobotu odpoledne proti juniorským softballistkám z Eagles Praha. Díky několik achybám nátlakové hře, jsme se brzy dostaly do vedení. V průběhu zápasu snížily protihráčky skóre na 1:6, ale náskok jsme udržely a vyhrály.

 

V dalším zápase nás čekal favorit turnaje - domácí tým Storms. Pokračovali jsem v agresivním útoku, ale soupeřky nás dlouhými odpaly přehrály a braly výhru 7:3. Poslední zápas, který se odehrával pod umělým světlem v 8 večer proti Blesku Jablonec, byl od začátku pevně v našich rukách a několik hráček si na pálce zvedlo sebevědomí. Zápas byl předčasně ukončen za stavu 15:0 pro Miners.

 

 

V neděli jsme dohrávaly poslední zápas skupiny proti juniorkám Tempa. Dělalo nám velký problém načasovat se na jejeich nadhazovačku a naopak na naší straně se praly se strikezónou nové nadhazovačky, které se snažily nahradit chybějící Haňu Kotíkovou. Zápas jsme bohužel prohrály 3:14 a mířily do zápasu o 3. místo.

 

Boj o bronzovou příčku jsme rozehrály proti Eagles, které jsme předešlý den porazily 6:1. Zápas byl opět plný skvělých útočných i polařských her a nadhazovačky odvedly sklvělou práci a vydřely pro nás celkové třetí místo po výsledku 12:9. Tentokrát se nám podařilo vyhrát i tiebreak a vítězství bylo dvojnásobné.

 

 

Děkujeme týmu Storms Praha za super organizaci a my už se těšíme, až začne sezóna naostro!