Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Jak si Miners užili Stříbrný Superpohár 2017
20.05.2017

Každoroční prestižní turnaj Stříbrný Superpohár očima trenéra Petra Barocha...

První zápas nás čekal proti týmu Berouna. Naši hráči vstoupili do tohoto zápasu jako domácí tým a byla vidět velká nervozita. Berounu se povedlo v tomto zápase vše, na co sáhli. My jsme v obraně nebyli schopni zahrát jednoduché míče po zemi. Z kladenských hráčů se nejvíce prosadili na pálce Herget a Kuklík, který si připsal i běžecký home run.

Druhý zápas, kde jsme měli nastoupit proti Kotlářce jako domácí, ale díky chybě rozhodčích, kteří nám tvrdili, že se změnil rozpis a jsme hosté, tak jsme šli jako první na pálku. Zápas měl náboj od prvního inningu a hlavně se nám dařilo na pálce. V obraně jsme opět nebyli schopni zahrát lehké míče po zemi a bohužel nás tyto chyby stály druhý zápas, i když jsme vedli nad Kotlářkou 4:1.

 

 

Poslední zápas ve skupině nás čekal se silným soupeřem Joudrs Praha. Joudrs Praha měl bezchybnou obranu a na pálce jsme od soupeřů mohli vidět tvrdé odpaly do mezer a extra posuny na metách. Naším cílem bylo udělat proti soupeři alespoň bod. Nakonec se nám cíl podařil skvělým střídáním Tondy Kolajty jako nejmladšího člena týmu, který se dostal na první metu odpalem a díky němu zbývající hráči viděli, že se tam také mohou dostat a na soupeře jsme si připsali dva body v poslední směně.

Jeden hrací den byl za námi a čekal nás jen jeden soupeř, s kterým jsme se měli poprat o 7. místo. Soupeřem nám byl Rakovník, který prohrál los, ve kterém se rozhodovalo, kdo bude domácí a kdo host. Vstupujeme do zápasu jako domácí tým a začínáme v obraně. Bohužel se nám nedaří a děláme strašně moc chyb. Soupeř vede v první směně 5:0 a stále přidává body a my nedokážeme na soupeře zatlačit. V druhé části soupeře zastavujeme rychlými třemi outy a na pálce děláme 5 bodů. Máme dohrávku, kde děláme dalších 5 bodů, ale bohužel to na soupeře nestačí a prohráváme s Rakovníkem 12:10.

 

 

Den ještě nekončí před námi je ještě poslední šance, jak udělat nějaký dobrý výsledek v turnaji a před námi jsou Masters.

Masters jsou dovednostní soutěže jednotlivců. Dle pořadí dostávají hráči, respektive tým body, které mohou rozhodnout o celkovém pořadí v turnaji. První disciplínou je hod do dálky, kde se v této disciplíně představuje: Kolajta František, Kotík Vojtěch a Jedelská Barbora. Druhá disciplína odpal: Herget Jan, Najman Matyáš, Krejcárek Matyáš. Běh Kuklík Vojtěch, Pavlů Maxmilián, Děkanovský Jan. Poslední disciplínou byla souhra vnitřního pole - obházení met oběma směry.

Díky těmto disciplínám a skvělým dovednostem hráčů jsme z posledního 8.místa skočili na krásné 6.místo. Největší hvězdou kladenských Miners byl Vojtěch Kuklík, který byl ze všech hráčů celého turnaje nejrychlejší při obíhání všech met (home run) s časem 12,7sekund!

 

 

Chtěl bych poděkovat všem rodičům, hráčům a příznivcům kladenského baseballu za krásný víkend plný zklamání,  radosti, pláče a smíchu. Děkuji moc!