Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
STYLOVÉ UKONČENÍ SEZÓNY
05.10.2017

Letošní účast Udevítek na turnajích byla poměrně řídká, ale těch nemnoho turnajů s jejich účastí stálo za to. Poslední z nich se konal v Berouně, kde kromě Miners nastoupil domácí tým Piraňas, Redcrayfish Rakovník a Praotci Roudnice. 

Trenéři i rodiče s obavami očekávali vliv prázdninového tréninkového výpadku na souhru týmu. Kladenští baseballisté ale hned první směnou dne ukázali, že dnes za outsidery nebudou. I když Piraně zvýšili v polovině utkání soustředění, Miners končili zápas vítězstvím 11:6. Milé bylo zjištění, že na naší straně nepadl jediný strikeout a i stativ nebyl takřka k vidění.

Dvouhodinová přestávka na oběd hrozila ztrátou koncentrace, ale siesta se nekonala a Miners porazili i druhý, pro ně doposud neznámý tým Praotců Roudnice 7:6.

Účast v boji o 1. místo byla jistá, takže trenéři vystřídali v zápase proti rakovnickým borcům – druhým jistým účastníkům finále – postupně všechny hráče. Hra byla vyrovnaná, tak trochu ve stylu vzájemného oťukávání soupeře před rozhodujícím duelem. Konečné skóre: 7:5 pro Redcrayfish.

Finále po dalším zamíchání sestavy už proběhlo pod nekompromisní taktovkou Miners. Dobré odpaly a skvělá práce v poli, především osy  trojka – střed – jednička, trestaly soupeře jedním outem za druhým. Miners nevěnovali jediný bod a závěrečné tažení skončilo výhrou 6:0.

Výhra v turnaji byla o to sladší, že přinesla zároveň celkové vítězství Poháru Středočeského kraje. Velká gratulace patří děvčatům, klukům a jejich trenérům, a velké díky potom neúnavným fanouškům – rodičům.

Turnaj se nakonec stal příslovečnou třešničkou na dortu letošní sezóny Miners a více než důstojně doplnil tradiční loučení s baseballovým rokem 2017, které proběhlo za krásného počasí v Rozdělově o den dříve.