Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
SOFTBALLISTKY MINERS
22.10.2017

 VYBOJOVALY PRO KLADNO VYŠŠÍ LIGU!

O uplynulém víkendu zvítězily hráčky baseballového a softballového klubu Miners Kladno ve finálovém turnaji 3. české ligy. Turnaje se vyjma kladenského klubu zúčastnil severočeský celek z Jablonce nad Nisou a zástupce Moravy, tým Snails Kunovice. Všechny zápasy se odehrály na domácí půdě softballistek, na hřišti v areálu ZŠ Vodárenská.


Kladenský ženský tým se ve třetí lize pohyboval poslední čtyři roky, během kterých došlo i ke změně trenérského vedení a tým pro letošní sezónu nově vedla odchovankyně kladenského oddílu, Jana Martinovská. Její cíl před sezónou byl jasný - ovládnout ligu a postoupit do druhé nejvyšší národní soutěže. „Sezóna splnila, co měla - tým se ustálil a stmelil. Povedlo se také zapojit do týmu mladé a nové hráčky. Tým fungoval skvěle, ale bohužel jsme díky několika zraněním přišly o některé hráčky i na půl sezóny. I tak se s tím tým popral a finálový turnaj vyhrál s přehledem.“ komentuje uplynulou sezónu trenérka Martinovská.

 

První den finálového turnaje čekaly kladenský tým dva zápasy, které oba zvládl a po vítězství nad Jabloncem nad Nisou 10:4 a nad Kunovicemi 13:5, byly hráčky Miners jednou nohou v cíli. V neděli zbývalo udělat poslední krok, a to proměnit ve vítězství jeden ze dvou zápasů, které byly na programu. Po ranní výhře 7:5 opět nad Kunovicemi bylo vše jasné a Miners Kladno se stalo součástí 2. české ligy pro sezónu 2018! „V nadcházející zimní sezóně se zaměříme na zlepšení nadhazovaček, pálkařské techniky, ale i fyzické kondice. K týmu by se měly připojit ještě některé nové hráčky. Těším se na další sezónu a věřím, že tým má potenciál se ještě zlepšit.“ dodává Martinovská k nové sezóně.