Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Mladé softballistky na Little League!
16.11.2017

Tři hráčky Miners mají již za sebou úvodní kolo projektu Little League kategorie Major, do které se mohly hlásit hráčky v celé republice do 13 let.

Klub Miners v této kategorii reprezentují tři hráčky, které tvoří základ týmu žákyň, který se pro letošní zimu vytvořil poprvé a klub má ambice tuto kategorii rozšířit a v budoucnu obsadit i mládežnické kategorie softballu. Všechna tři děvčata se se svými softballovými kolegyněmi z jiných klubů potkala poprvé a né naposledy.

 

autor: Renata Lipertová 

V neděli 12. listopadu se celkem 52 hráček z regionu Praha, Střední a Severní Čechy sjelo do tenisového areálu v Praze - Bohnicích. Každá dostala své číslo a začalo testování v softballových disciplínách, jakými bylo chytání míčů po zemi, házení na cíl, chytání míčů ze vzduchu, běh, pálení na stroj a chytání příhozů na první metě. Dle výsledků z testování byly vytvořeny 4 týmy tak, aby byly vyrovnané a mohly hrát vyrovnané zápasy.

 

 autor: Renata Lipertová 

Na zápasy přišel čas odpoledne a sehrálo se jich celkem 4, každý tým hrál 2. Pálilo se na stroj, čímž se eliminovala únava nadhazovaček a mohlo se bez problému hrát celé odpoledne. Hráčky i v tomto věku pálily rány do zadního pole, předvedly krásné zákroky a navzájem se povzbuzovaly, ačkoliv pocházely z různých klubů. 

Na tomto projektu je velice sympatické, že hráčky nehrají pro medaile, ale především sami pro sebe. Každá má zaručeno, že odehraje určitý počet směn a nebude tak po celou zimu jen zahřívat lavičku. Setká se s jinými trenéry, odkouká lepší softball od spoluhráček a vytvoří přátelství i mimo klub. Jsem ráda, že se naše holky přihlásily, že se zápas od zápasu zlepšují a rodiče je v tomto projektu podporují.

 

autor: Renata Lipertová 

 

Za tým žákyň, Natálie Tauchenová

Za fotky děkuji Renatě Lipertové