Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners Black bojovali ve finále Kladenského kahanu U9, Greens skončili čtvrtí
20.02.2018

Turnaj Kladenský kahan pro kategorii U9, který proběhl 18. února v nafukovací hale v Rozdělově, znamenal novou výzvu pro většinu hráčů. Byl totiž pro řadu z nich prvním, kde se setkali s nadhozem.

Opět jsme nasadili dva týmy – Greens a Blacks, aby si zahrály všechny děti. A zahrály si tedy pořádně! Čtyři těžké 50minutové zápasy byly pořádná porce a hodně dětí toho mělo na konci plné zuby. Včetně trenérů, kteří vyjma polední přestávky koučovali (a nadhazovali) prakticky non stop 8 zápasů.

A jak se Miners U9 dařilo?

Greens to tentokrát moc nesedlo. Pomalu se dostávali do zápasů, nedařilo se moc ani na pálce, ani v poli. Postupně se utkali s Tempo Praha (10:14), Eagles Praha (7:12) a bratrskými Blacks (6:13) a musíme říct, že jejich výkon pomalu rostl. A tak v utkání o 3. místo s Eagles konečně probudili pálku a pár krásných akcí v poli a sehráli pěkné, důstojné a vyrovnané utkání. Po výsledku (3:6) obsadili 4. místo.

Blacks se vyspali lépe. Především lepšími odpaly a větším množstvím povedených akcí v obraně si poradili s Eagles (14:9). Následně prohráli s favoritem turnaje Tempem (10:12) a nakonec porazili Greens (13:6). Z celkového druhého místa postoupili do finále znovu proti Tempu.

Finále bylo nervydrásající a mělo vše, co správné finále má mít. Po vyrovnaném průběhu se v poslední směně povedlo Blacks výrazně skórovat a do dohrávky Tempa se nastupovalo za stavu 10:5 pro Kladeňáky. Blacks zahráli dva auty a třetí byl na spadnutí. Pálkařka Tempa se však na poslední 6. pokus dostala na 1. metu. Následná silná pálka Pražanů zaznamenala sérii odpalů a bodů a zápas skončil 10:10. Následovalo prodloužení, které však nerozhodlo.

Na řadu přišel tie-break, zkrácená hra, kdy běžec začíná na 2. metě. První na pálce Miners. Tempo však po skvělém zákroku 2. metaře zahrálo dvojaut a Kladno žádný bod v tie-breaku nepřidalo.

Běžkyně Tempa se ze druhé mety dostala na třetí a tak Blacks zvolili po time outu variantu „hop nebo trop“. Vnitřní pole se stáhlo blízko pálkaři s cílem autovat běžkyni ze třetí mety. Po prvním odpalu se jim ještě povedlo běžkyni na třetí metě udržet, ale po dalším už Tempo potřebný bod dotáhlo. Na straně Pražanů vypuklo veselí, Blacks porážku obrečeli. Naštěstí se už zanedlouho ládovali dortem za 2. místo a tak deprese brzo odezněla.

„Miners mají za sebou těžký turnaj a spoustu herních situací, které si můžou zažít pouze v zápasech se silnými soupeři“, okomentoval vystoupení Greens a Blacks jeden z trojice koučů, Honza Herget. „Skoro každý hráč si za ten den prošel menší nebo větší krizí, podle toho, jak se mu dařilo anebo jak rostla únava. Ale i tím se učí. A dneska se těch nových věcí naučili opravdu hodně.“