Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U9 obsadili po fantastickém finále 1. místo na turnaji Friends Cup v Plzni
20.03.2018

19. března odjeli naše Udevítky na Friends Cup do Plzně. Těšili jsme se konečně na přímý souboj se sympatickým týmem Plzeňáků, se kterým jsme podobnou akci domlouvali již vloni na First cupu v Brně. Dalšími účastníky turnaje byla Kotlářka a Klatovy.

Původně jsme měli v plánu jet na turnaj se dvěma týmy Blacks a Greens, bohužel jsme na poslední chvíli na žádost pořadatelů museli zájezd zredukovat jen na jeden tým. Nominovali jsme tedy všechny děti kategorie U9, které jsme doplnili několika hráči U8.

Miners si v prvním zápase poradili s Kotlářkou 8 : 2. Za zmínku stojí například dvoujaut Míši Pražana, hrajícího na 2. metě nebo aut Amélie Draxlerové skvělým hodem ze spojky na 1. metu.

Druhý zápas proti Klatovům nás zaskočil. Především tím, že Klatovy se posílily třemi kluky z Kotlářky, což jsme z počátku neřešili. Bohužel posila Klatov byla silnější, než se původně zdálo a tak silné klatovsko-kotlářské vnitřní pole nám po celý zápas nedovolilo dostat se do soustavnějšího tlaku.

Smolný, divný a tak trochu nefér zápas skončil 5 : 8 ve prospěch Klatov.

Postup do finále si Miners museli tedy uhrát v posledním zápase proti dobře pálící Plzni. Začali pěkně a po 1. směně vedli 5 : 0. Plzeň šla ale nahoru a náskok Miners pomalu stahovala, zatímco ti přidali už jen jeden bod. Ten se ale nakonec ukázal jako vítězný. Dohrávka Plzně byla nervydrásající. Za stavu 6 : 5 pro Kladno měla Plzeň s jedním autem obsazenou 1. a 2. metu. Naštěstí v tu chvíli zahrál Martin Herget aut na 3. metě. A jak se ukázalo, byl to klíčový aut celého turnaje, který posunul Miners do finále, protože se třetím autem Plzně si už poradili a po vítězství 6 : 5 bylo dokonáno.

Nakonec se ale s Plzní potkali ve finále znovu. A bez přehánění předvedli jeden z nejlepších výkonů, který jsme od nich kdy viděli. Nekompromisní pálka a běh po metách a v poli bezchybný výkon a krásné auty. Fantastický výkon znamenal neuvěřitelných 17 : 0 pro Miners a vítězství v turnaji.

„Plzeňáků nám bylo líto, ale Miners byli k nezastavení. Byl to skvělý zážitek koučovat tuhle rozjetou partu a doufám, že nám i rodičům děti tohle ještě párkrát zopakují,“ komentuje finále Petr Vinš, jeden z trojice trenérů. „Ukazuje se, že směr, kterým se klub vydal v posledních letech, co se týče práce s nejmladšími hráči, je správný a že to dává smysl.“