Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U8 zvítězili na turnaji WW Indoor Cup 2018 v Pardubicích
25.03.2018

Během jednoho týdne zaznamenali naši druzí nejmladší Miners již druhé vítězství na turnajích. Po Plzni 18. března ovládli i sobotní turnaj v Pardubicích a po čtyřech vítězstvích si odvezli pohár a zlaté medaile.

Chtěli jsme poznat jiné kraje a soupeře, se kterými jsme ještě nehráli a tak jsme se 24. března vydali na výlet do Pardubic. Místní Waynes kromě nás pozvali také Klackaře z Kostelce nad Orlicí, Ježky z Jihlavy a nám známé pražské Eagles, takže turnaj sliboval zajímavé poměření sil většinou s dosud nepoznanými soupeři.

 

Od začátku bylo vidět, že se Kladeňáci na turnaj dobře vyspali. Dá se říct, že pokračovali v podobném stylu, ve kterém zakončili plzeňský turnaj před týdnem. To znamená od začátku nasadit vysoké tempo a agresivní styl hry a nedat soupeři oddychnout. Tvrdá pálka, agresivní běh po metách a soustředěný výkon v poli.  A k tomu patří i chování týmu během zápasu – krátké povzbuzení po každé půlsměně zakončené pokřikem, nabíhání do pole a z pole, organizace na střídačce, fandění. To vše přispívá k týmovému duchu a permanentnímu udržení pozornosti hráčů. A nesmíme zapomenout také na tradiční hlasitou podporu fanoušků/rodičů.

 

Prvním soupeřem byli Klackaři Kostelec n. Orlicí z tradiční, v minulosti spíš softballové, bašty ve Východních Čechách. Miners zápasem prošli bez většího zaváhání a výše zmíněný styl hry přinesl konečný výsledek 16 : 2.

 

Následovali Eagles. Tradičního pražského soupeře Miners vlastně k ničemu nepustili, o čemž svědčí výsledek 15 : 0.

 

Soustředěnost dětí a vysoký výkon se nám povedlo udržet i ve třetím utkání s Ježky Jihlava. Tohoto soupeře jsme se nejvíc obávali, protože Ježci vypadali velmi dobře, baseballově a vyznačovali se podobným stylem jako Kladno: docela dobře pálili, běhali a jejich trenérům se dařilo hráče držet soustředěné a bojovně naladěné. Nám trenérům se projev Ježků líbil. Ukázalo se však, že kladenský agresivní styl předčil i ten jihlavský a tak zápas nakonec skončil 19 : 3 pro Miners, což je skoro až moc vzhledem k tomu, jak se nám Ježci jevili.

 

V posledním zápase proti domácím Waynes jsme tempo ubrali i vzhledem k tomu, že v pardubickém týmu bylo hodně mladších hráčů. Využili jsme tento zápas k prostřídání sestavy, aby si někteří naši hráči zahráli i na jiných postech, než obvykle hrají. V ospalém tempu jsme zápas zvládli 15 : 5.

 

„Nejcennější poznatek, který si z Pardubic odvážíme je, že se povedlo děti udržet soustředěné po celé první tři zápasy a že se nám daří dostat do jejich hlav tento nekompromisní styl hry, který je už rok učíme a kterým se chceme prezentovat“, komentuje vystoupení Miners jeden z trenérů Pavel Štilip. „Je jasné, že teprve v jarních soutěžích a ve First cupu přijdou ti nejlepší soupeři a tam se teprve ukáže, jak na tom jsme. Ale myslím, že se jich bát nemusíme.“

 

Zimní halovou sezónu turnajů U8 a U9 končí Miners se třemi prvními, dvěma druhými a jedním čtvrtým místem.

 

Konečné pořadí:

1. Miners Kladno

2. Eagles Praha

3. Klackaři Kostelec n. Orlicí

4. Ježci Jihlava

5. Waynes Pardubice