Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Týmy U8 a U9 opět válí!
17.04.2018

Dvě první a jedno druhé místo a tři hráči v all stars týmu– to je výsledek veleúspěšného víkendu Miners U8 a U9.

Víkend 14. a 15. dubna byl pro naše mladší žáky hodně náročný. Nejprve v sobotu na ně čekal první z turnajů nové soutěže U9 Rookie ball v Praze na hřišti Joudrs. A v neděli si hráči kategorie U8 zajeli pro změnu na první kolo přeboru regionu Severozápad.

A Kladno reprezentovali skvěle.

U9 se prvního kola Rookie ball v divizi Central zúčastnili se dvěma týmy – tradičně rozdělení na Greens a Blacks. A oba týmy se s tím moc nepáraly. Od prvního zápasu spustili Kladeňáci svou kanonádu tak, jak tomu bylo na všech zimních turnajích, a dělali si jeden zářez na pažbě za druhým.

Nejprve Greens uhráli se Sabatem vítězství 10 : 2, následně si Blacks poradili s Rakovníkem 11 : 0 a se Storms 15 : 4. Pokračovali Greens s Joudrs Orange 18 : 2 a se Storms 10 : 5. Blacks pak s Joudrs Navy 15 : 4 a se Sabatem v našem nejnapínavějším utkání dne uhráli remízu 5 : 5. Celý turnaj zakončili Greens vítězstvím nad Kotlářkou 6 : 2.

I když podle soutěžního řádu Rookie ball se pořadí nevyhlašovalo a všechny týmy tak skončily „na prvním místě“, díky uhraným výsledkům by patřilo 1. místo v turnaji Greens a 2. místo Blacks. A také díky těmto výkonům přidělilo ředitelství turnaje našim týmům 3 místa v all stars turnaje. Toto ocenění si odnesli Tonda Kolajta, Bára Jedelská a Honza Svoboda. Ceny Rookie stars pro nadějné hráče získali Filip Lorenc a Jirka Kratina.

Tohle byla hodně povedená sobota.

A vše pokračovalo i v neděli. Miners, tentokrát bez hráčů U9, odjeli do Chomutova, kde předvedli podobný výkon, jako v sobotu. Báli jsme se, že budou děti po sobotě unavené, ale ty nás rychle vyvedly z omylu. Vyjma zápasu s Eagles jsme poráželi soupeře vysokými rozdíly. Sabat 15 : 0, domácí Chomutovské medvědy 20 : 2 a Plzeň 16 : 3. Nejkrásnější zápas dne jsme odehráli proti Eagles. Silný tým, běhavý a dobrý na pálce, mohl konečně prověřit, co v Miners jde. A Miners nezačali dobře. Po 1. pálce Eagles jsme prohrávali 0 : 4 a navíc Eagles zahráli 3 pěkné auty. A v tu chvíli se ukázalo, že v tomhle týmu je velká síla. K útoku zaveleli Dominik Vinš, Katka Důrasová, Dennis Bozděch i Lukáš Lev (hostující z U7). Ti všichni se po odpalech dostali na metu a následně doběhli pro bod. Druhá směna byla v naší režii 5 : 0. V dalších směnách se už naše pálka rozjela naplno, přidali jsme dalších 7 bodů, zatímco Eagles už jen 2 – naše obrana jim víc nedovolila. Krásný zápas proti dobrému soupeři jsme dokázali otočit na 12 : 6 a první místo v turnaji bylo naše.

„Během víkendu jsme sehráli spoustu zápasů a mohli si udělat obrázek, jak na tom jsme. Sebevědomí rostlo zápas od zápasu a tak jsme se v sobotu odpoledne a po celou neděli dočkali i pěkných akcí v obraně, kdy naši hráči dokázali zahrávat i složitější auty na 2. nebo 3. metě. A k tomu pěkné počasí. Co si víc můžeme přát?“, okomentoval víkend jeden z trojice trenérů Honza Herget.

Výsledky Rookie ball U9 – Joudrs Praha

Greens Sabat 10 : 2

            Joudrs Orange 18 : 2

            Storms 10 : 5

            Kotlářka 6 : 2

Blacks  Rakovník 11 : 0

            Storms 15 : 4

            Joudrs Navy 15 : 4

            Sabat 5 : 5

 

Výsledky U8 - Chomutov

Miners  Sabat 15 : 0

            Chomutov 20 : 2

            Eagles 12 : 6

            Plzeň 16 : 3