Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
2. kolo Rookie ball a Miners U9 opět na výbornou
30.04.2018

Na domácím hřišti se 28. dubna představily oba týmy Miners U9 – Greens a Blacks. Ve 2. kole Rookie ball jsme hostili Kotlářku, Sabat, Rakovník a dva týmy Joudrs – Navy a Orange.

 

Objednali jsme pěkné počasí, posekali luxusní trávu a zajistili báječný bufet. A vypadalo to, že nejen Kladeňákům, ale i hráčům a divákům hostujících týmů se u nás líbilo.

A nám se líbila hra Greens i Blacks. Oba týmy navázaly na výkony v 1. kole soutěže a dělaly nám radost. Turnaji předcházela předehrávka zápasu Blacks vs. Greens, který jsme si z důvodu úspory času sehráli na čtvrtečním tréninku. Výsledek 11 : 10 pro Greens nás utvrdil v tom, že týmy jsme postavili stejně silné.

Sobotní turnaj rozehráli Blacks hned proti tradičnímu silnému soupeři – Kotlářce. Po dvou směnách vyrovnaný zápas 5 : 5 rozhodli Blacks v dohrávce a odnesli si vítězství 7 : 5.

Následovali Greens proti Joudrs Navy 13 : 4 a hned po něm proti Sabatu. Až na nepovedenou poslední směnu měli Greens zápas pod kontrolou a zvítězili 10 : 4.

Paralelně s Greens hráli na druhém hřišti Blacks proti Rakovníku. Bohužel, tento zápas se jim moc nepovedl. Po sérii chyb sehráli s Rakovníkem remízu 6 : 6. Škoda.

Poslední dva zápasy sehráli jak Greens, tak Blacks proti Joudrs Orange s výsledkem 15 : 5 (pro Greens) a 10 : 3 (pro Blacks).

Sečteno a podtrženo: pěkný den, pěkný turnaj a až na remízu s Rakovníkem pěkné výsledky. I když se pořadí týmů v této soutěži nevyhlašovalo, co do výsledků si Miners zopakovali pozice z 1. kola:

Greens první, Blacks druzí.

Do all stars týmu byli nominováni Áma Draxlerová, Martin Herget a Sam Horák. Cenu Rookie star si odnesli Dan Kincl a Kačka Důrasová. Gratulujeme!

„Trochu jsme přeházeli některé posty, aby si děti vyzkoušely hru i na jiných místech“, komentoval turnaj Petr Vinš, jeden z trojice trenérů. „To, že někteří nebyli tak zvyklí na určitém postu hrát, se občas projevilo v menší sehranosti v obraně i v chybách, které byly častější než na turnaji v 1. kole. Důležité ale je, že případné chyby v obraně dokážeme napravit na pálce. Pálka je naše hlavní zbraň, která nám pomáhá dotáhnout úspěšně zápasy i tehdy, když to v obraně není úplně ono.“

A další štace na nás čeká o sváteční den: 8. května 2. kolo U8 v Plzni. Tak doufáme, že státní svátek podpoříme skvělým výkonem.

Fotky najdete zde: https://honzikmotejzik.rajce.idnes.cz/Rookie_Ball_Kladno_U9_2018/

Výsledky:

Greens – Blacks 11:10

Blacks – Kotlářka 7:5

Greens – Joudrs Navy 13:4

Greens – Sabat 10:4

Black – Rakovník 6:6

Greens – Joudrs Orange 15:5

Blacks – Joudrs Orange 10:3