Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Ze Stříbrného Superpoháru na SuperCup
13.05.2018

O tomto víkendu vystřídali naše U10 všechny kovy stupňů vítězů - absolvovali Stříbrný Superpohár, skončili bronzoví a jedou proto na Zlatý SuperCup.

Celý víkendový turnaj byl jako jízda na horské dráze. Neustále nahoru a dolů.

Do prvního zápasu vstoupili naši hráči výborně. Dobrou hrou v poli a hlavně útokem se podařilo zdolat tým Kotlářka Praha 12:3. Druhým soupeřem bylo favorizované Tempo Praha, s nímž jsme prohráli 14:0.

Součástí Stříbrného Superpoháru jsou kormě baseballových zápasů i soutěže Masters sestávající z hodu, odpalu, běhu a týmové souhry. V těchto soutěžích jsme z devíti týmů skončili na celkem pěkném pátém místě.

Druhý den turnaje začal velmi smolně. Hráči se nedokázali dostat do správného tempa, dělali chyby v obraně přestali pálit. Proto také nakonec prohráli 12:8. Díky kolečku v základní skupině a lepšímu skóre jsme se ale dokázali dostat na druhé místo a hrát semifinále, kde tým ukázal, že je schopen porážku okamžitě hodit za hlavu a začít znovu. 

Se Sabatem Praha jsme v semifinále začali výbornou první směnou 5:0. Ve druhé a čtvrté nám Sabat dokázal dát pouze po jednom a dvou bodech, zatímco my jsme ještě něco přidali, a utkání tak skončilo 8:3. V tomto zápase nám vyšlo snad všechno. Rychlé auty na první metě, auty ze vzduchu i pálka.

Po dvouhodinové pauze nás tak čekalo finále s týmem Tempo Praha. V první směně Tempo dalo plnách pět bodů a přestože v dalších směnách jsme jim další body nedovolili, sami jsme žádné ani nepřidali. Celkový výsledek 6:0 pro Tempo nás odsunul na druhou příčku. Kvalitu soupeře ukazuje i to, že za celý turnaj obdržel pouze 1 bod.

Velký dík a uznání patří hlavnímu ternérovi Tomáši Krausovi, který celé dva dny v coachpitchi odházel.

Po sečtení bodů ze zápasů a ze soutěží Masters bylo jasné, že celkové třetí místu v Superpoháru znamená, že jsme se jako první středočeský klub kvalifikovali na prestižní turnaj Zlatý SuperCup, který se koná 1. - 3.6. 2018 na hřišti Tempo Praha

Už se těšíme.

 

Foto: M. Děkanovská