Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U9 hrají vyrovnané zápasy s nejlepšími
21.05.2018

Na 3. kolo Rookie ball pro kategorii U9 jsme zavítali na hřiště Eagles. Vedení soutěže promíchalo týmy z divizí CENTRAL a SEVER, a tak nás čekaly čtyři zápasy s novými, dosud nepoznanými družstvy (vyjma Kotlářky).

 A tak jsme se postupně potkali s týmy Tempa, Eagles White, Eagles Green a Kotlářkou. Hned ten první, s Tempem, byl zřejmě nejhezčí, který jsme ten den sehráli. Vyrovnaný zápas, kde obě strany nešetřily krásnými, opravdu už baseballově dobře vypadajícími akcemi, skončil šťastně pro Miners. V dohrávce zápasu za stavu 5:7 ve prospěch Tempa a při dvou autech jsme zvládli dotáhnout potřebné 3 body a po vítězství 8:7 byl skalp prvního z těžkých soupeřů na světě.

Zápas s Eagles White se hrál v trochu ospalém tempu (asi i díky vedru). Stejně jako v každém ze zápasů ten den jsme si neodpustili několik chyb, kdy jsme nezahráli jasné auty, nicméně nakonec vše dopadlo v náš prospěch – 7: 5 pro Miners.

Nejtěžší soupeř nás čekal v Eagles Green. Jejich děti opravdu vypadaly dobře a budily respekt. Zvlášť na pálce se nám líbily jejich stylové švihy. S dobře pálícím soupeřem jsme nicméně dokázali držet krok. V první směně na naše 3 body odpověděli dost nekompromisně 5 body. Druhá směna byla oboustranně bez bodů a třetí směnu jsme vyhráli 3:2 a stáhli vedení Eagles na jediný bod. Naše chyby v obraně však v poslední směně znamenaly 2 soupeřovy body a konečný stav 9:6 pro Eagles. Další pěkný zápas a dobrá zkušenost.

Poslední zápas s pro nás tradičním soupeřem Kotlářkou skončil po celkem klidném průběhu 11:6 pro Miners.

Sečteno, podtrženo: ze 4 zápasů jsme si vezli domů 3 výhry, a to se soupeři, kteří patří k tomu nejlepšímu, s čím se můžeme minimálně v Praze a okolí potkat.

„Takže to nebyla úplně špatná sobota a my si z ní vezeme poznání, že jsme schopni hrát vyrovnaná (a také vítězná) utkání i se silnými soupeři z renomovaných klubů,“ ohodnotil turnaj jeden z trenérů Miners Petr Vinš.

Do all stars týmu byli tentokrát vybráni Matěj Štilip a Kuba Mareček, cenu Rookie star si odvezl Bertík Chalupa. Blahopřejeme!

 

Výsledky:

Miners – Tempo 8:7

Miners – Eagles White 7:5

Miners – Eagles Green 6:9

Miners – Kotlářka 11:6