Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U10 prošli turnajem Supercup se ctí
03.06.2018

Od pátečního rána do nedělního odpoledne probíhala turnajová klání devátého ročníku Supercupu 2018 za účasti kladenského týmu U10 v pražském areálu Tempo Praha.

V pátek ráno jsme jeli do Prahy na turnaj Supercup s velkým očekáváním, jak obstojíme při naší premiérové účasti na velkém mezinárodním turnaji. Prvními soupeři byli našemu týmu Hroši Brno. Přestože jsme odehráli z naší strany téměř bezchybný zápas, Hroši nás předčili na pálce a zaslouženě zvítězili.

 

Po bouřce, kterou jsme ale přečkali v obědovém stanu, nás čekali naši nejvzdálenější soupeři, Čína. Utkání jsme zvládli vítězně a mohli se připravovat na poslední páteční duel s Rytíři Trutnov. Předtím ale proběhly soutěže Masters - dovednostní soutěž v hodu, odpalu a souhře týmu.

 

S Rytíři šlo o poslední zápas dne, ale pustili jsme se do něj s vervou. Nebyla nouze o krásné baseballové momenty, např. double-out při plných metách po odpalu, který sice náš nadhazovač ze vzduchu nechytil, ale podařilo se mu přihodit na třetí metu, ze které jsme ještě dokázali hodit na druhou a tam také vyautovat běžce. Po vyrovnané bitvě jsme zvítězili 6:5

 

V sobotu pokračovaly zápasy ve skupině. Bohužel jsme nedokázali zvítězit ani se Sokolem Hluboká, ani s týmem Ruska, přestože šlo vždy o utkání, která byla vyrovnaná a skončila těsným rozdílem. Alespoň jsme si užili vyhlášení výsledků Masters, které bylo nakonec spojeno i se slavnostním zahájením turnaje. Dokonce jsme se umístili na bednu, když Franta Kolajta získal třetí místo za hod dlouhý 40,5 m. Celkově jsme, zejména zásluhou zlepšených odpalů ze stativu, získali o 300 bodů víc než ve Stříbrném Superpoháru a dosáhli jsme celkem 3883 bodů, což stačilo na 15. místo.

Neděle byla poznamenána velkou únavou všech hráčů. Hráli jsme dva zápasy o umístění s Olympií Blansko a týmem Klasik Frýdek-Místek. Bohužel jsme oba zápasy prohráli (i přes výborně zahraný triple-out  v utkání s Klasikem, kdy byl první out z luftu a protože se běžci na metách neudrželi a vyběhli předčasně, mohli jsme zahrát druhý out na druhé metě a třetí out na první).

 

Naše první účast v SuperCupu pro nás skončila celkovým 15. místem v konkurenci 24 nejlepších týmů v České republice a Evropě. Ověřili jsme si, že jsme schopni s naprostou většinou týmů hrát vyrovnané zápasy.

Již nyní začínáme myslet na příští rok a budeme dělat vše proto, abychom se na tento turnaj kvalifikovali i příští rok.

Další informace, fotky a videa můžete získat na stránkách supercup.baseball.cz nebo na facebooku

 

Foto: M. Děkanovská