Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U9 úspěšně odstartovali sezónu 2019 – vítězstvím v turnaji Winter Piranhas cup 2019
08.01.2019

Berounští Piranhas byli pořadatelé prvního letošního halového turnaje  U9. Kromě Miners přijelo 6. ledna do Berouna Tempo, Sabat a Chomutov. Domácí Piranhas nastoupili se dvěma týmy: Whites a Blues, přičemž v Blues se spojili nejlepší hráči Berouna a rakovnických Red Crayfish.

Miners se ve skupině potkali nejprve s Whites, mladšími Berouňáky, kteří je v poli zatím nedokážou prověřit. Tak alespoň pálku a běh po metách si kladenští vyzkoušeli a vypadalo to, že dosavadní pálkařské tréninky směřují správným směrem. Tvrdými odpaly se mohli pochlubit téměř všichni Miners, krásné dlouhé odpaly do zadního pole předvedli Kuba Mareček nebo Dominik Vinš. Honza Svoboda si zase dal „běžecký homerun“.  Zápas proběhl bez zádrhelů s konečným výsledkem 11 : 0 pro Kladno.

 

Byli jsme rádi, že na úvod sezóny byl takovýto rozehřívací zápas. Kluci se dostali do tempa a dokázali navázat na svůj agresivní styl pálky a běhu po metách, který předváděli po celou minulou sezónu.

 

Podobný průběh měl i druhý zápas proti Chomutovu. Sice již zkušenější soupeř, ale rozjeté Kladno se zastavit nedalo. Na nadhozu se poprvé ukázala naděje kladenského baseballu, teprve osmiletý Lukáš Lev, a zahrál mazácky, prakticky bez zaváhání zpracovával všechny míče, které na něj šly a přesně přihazoval Matějovi Štilipovi na 1. metu. Pěkných momentů bylo víc – za všechny jistá hra Tondy Kolajty na spojce, pěkný odpal Míši Pražana do zadního pole nebo akrobatické zákroky Matěje Štilipa na 1. metě.  A nesmím zapomenout na Dennise Bozděcha, kterému zápas vyšel náramně a kromě výborné pálky si užíval běh a slidy na metách.

Konečný stav zápasu – 15 : 1.

Ve finále se Miners utkali s Piranhas Blue a začátek se hrubě nepovedl. Nesoustředěnost a dobrý soupeř, který nás zaskočil tvrdými odpaly, způsobily, že Miners prohrávali ve 2. směně už 0 : 6. Na lavičce vládlo rozčarování. Do konce zbývalo 15 minut a Kladnu se stále nedařilo dostat se do hry. Na řadu tedy přišla velmi důrazná porada týmu, kde koučové klukům připomněli, jak se má za Miners hrát. Kladno se v poli vzpamatovalo, zahrálo dva auty a následný skvělý zákrok Honzy Svobody na spojce a jeho tvrdý příhoz na 1. metu utnuly berounskou pálku.  A to byl startovní výstřel ke skvělému obratu. Následovalo totiž něco, co tihle kluci umí báječně. Dostat se do bojovného transu a vnutit soupeři svoji hru. Od této chvíle už byl na hřišti jen jeden tým. Lavička i rodiče bouřili, kluci přidávali jeden odpal za druhým, na metách slidy po zádech, po hlavě, v poli tři rychlé auty a znovu na pálku. A body přibývaly. Obrat byl dokonán s konečným výsledkem 10 : 6 a za pokřiku rodičů „Hoši děkujeme“ si kluci odnesli první letošní turnajový titul.

Tak snad nám to vydrží.

 

Petr Vinš, headcoach